Ważne

Huawei szykuje G8, średniaka w aluminiowej obudowie

Dzięki ofercie pełnej dobrych urządzeń, nie tylko tych z najwyższej półki, Huawei zdołał wskoczyć na trzecią lokatę największych producentów smartfonów. Chińczycy jednak nie zamierzają spoczywać na laurach. Niedawno certyfikację w TENAA przeszły dwie wersje nowego modelu G8, który ma podbić rynek mid-endów. Czy będą to godni następcy Ascenda G7?

Poszczególne wersje Huawei G8 zapewne będą różnić się przekątną ekranu. Na razie wiemy jedynie, że AL00 otrzyma 5 lub 5,5-calowy ekran TFT LCD, brak szczegółowych informacji na temat rozdzielczości, ale możemy spodziewać się Full HD. Warto wspomnieć o czytniku linii papilarnych, który został umieszczony pod aparatem.

Nowy chiński mid-end otrzyma również 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Z kolei z tyłu producent umieścił 13 megapikselową matrycę, wspartą przez podwójną diodę doświetlającą. Na froncie najpewniej ujrzymy kamerkę 8 Mpix. Nie powinno także zabraknąć Androida w wersji 5.0 lub 5.1 Lollipop, wzbogaconego o nakładkę EMUI.

Identycznie jak w przypadku Ascenda G7, również w tym modelu Huawei zdecydował się na aluminiową obudowę – jakość wykonania ma stać na wysokim poziomie. Zagadką pozostaje zastosowany procesor.

Na pewno Huawei będzie musiał skupić się na tworzeniu nowych urządzeniach. To od nich zależy, czy chiński koncern zdoła sprzedać 100 milionów telefonów przez cały 2015 rok. Kiedy może zadebiutować G8? Najprawdopodobniej 30 lipca odbędzie się oficjalna prezentacja, wtedy też poznamy dokładną specyfikację oraz cenę.

* na zdjęciu tytułowym Huawei Ascend G7

źródło: TENAA przez Android Headline

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona