Ważne

Nokia i Meizu połączą siły i razem wyprodukują smartfon?

Ledwie wczoraj Nokia wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym przedstawiła swoje plany powrotu na rynek mobilny, a już dziś pojawiły się pierwsze plotki na temat tego, kim może być poszukiwany przez nią partner, który jej w tym pomoże.

Meizu, bo o nim mowa, opublikował dziś na swoim profilu na platformie mikroblogowej Weibo zdjęcie przedstawiające jutrzejszą datę (16.07.2015) i słowa: długa era inteligentnych maszyn 1110.

Meizu Nokia

Liczba 1110 może nawiązywać do legendarnego modelu Nokii 1110, który sprzedał się w – uwaga – 250 milionach egzemplarzy (dla porównania Nokia 3310 znalazła “tylko” 126 milionów nabywców).

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszy się, że Nokia i Meizu zamierzają połączyć siły i wspólnie stworzyć smartfon. Mówi się, że owocem ich współpracy ma być model o nazwie Supreme i w rzeczywistości ma stanowić nową wersję flagowca Chińczyków MX4 z Androidem na pokładzie i aparatem PureView o rozdzielczości 60 MP. Brak więcej informacji, ale w takim wypadku moglibyśmy spodziewać się urządzenia, które lokowałoby się na tej samej półce, co flagowe urządzenia konkurencji.

Źródło: WeiboSoftpedia, Komputer Świat

Komentarze

 • GieKa

  PureView należy do Nokii czy MS? 1110 to binarnie 14. Mniej więcej za 14 miesięcy Nokia będzie mogła wypuścić swojego smartfona :) Chcą chyba przebić OnePlus. Jeśli dobrze pamiętam OP zapowiedział swój telefon w październiku, listopadzie 2013. Zaprezentował w kwietniu 2014. Sprzedaż za zaproszeniami rozpoczął w czerwcu lub lipcu. “Normalna” sprzedaż rozpoczęła się chyba nie tak dawno, kilka miesięcy temu. Nokia zapowiada telefon na ponad rok przed jego pojawianiem się. Toż to jeszcze nie ma SoC -ów które pojawią się we flagowcach za ponad rok.

 • ja

  Nokia i meizu mają potencjał. Oby go nie zmarnowali.

 • Mlody

  60MP!? To juz jest chore… Powodzenia, 10 zdjec zrobisz i zapchasz pamiec urzadzenia na amen…. Zreszta ciekawe jakiej wielkosci bedzie aparat… Jak dla mnie to troszke absurdalny pomysl

 • Łukasz Agnieszka Toboła

  W JEDNEJ KIESZENI SMATPHONE A W DRUGIEJ OBIEKTYW HEHE POWODZENIA NOKIA :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona