Ważne

Kolejny producent szykuje smartfon z dodatkowym ekranem e-ink

Rynek mobilny składa się z niezliczonej liczby urządzeń, jednak większość z nich jest do siebie bardzo podobna. Na pewno niecodziennymi smartfonami są te, które posiadają dwa wyświetlacze: konwencjonalny oraz e-ink. Jednym z takich telefonów będzie nowość od chińskiej firmy Oukitel o nazwie U6. Czy będzie mógł rywalizować z Yotaphone 2?

Oukitel U6 zapewne zostanie wyposażony w dziesięciordzeniowy układ Mediatek Helio X20 (MT6797) z dwoma rdzeniami ARM Cortex A72 2,5 GHz, czterema ARM Cortex A53 o taktowaniu 2 GHz i „kwartetem” ARM Cortex A53 1,4 GHz, a także grafiką ARM Mali T880MP4. Na pewno jego wydajność będzie stała na zadowalającym poziomie, zobaczymy jednak jak będzie wyglądać zarządzanie energią. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej pojemności baterii.

Producent postarał się o obecność Androida 5.1 Lollipop. Przejdźmy już teraz do najważniejszej kwestii w tym urządzeniu, czyli ekranów. Na froncie zostanie zastosowany 5-calowy wyświetlacz, podczas gdy z tyłu ujrzymy jego 4,7-calowy odpowiednik z e-papieru. To bardzo praktyczne rozwiązanie, a przy tym energooszczędne. Szkoda, że tak mało firm decyduje się na użycie dodatkowego ekranu e-ink – chociaż wątpię, aby znalazło się na takie telefony wystarczająco dużo nabywców. Zdecydowanie jest to niszowy segment.

Cena Oukitela U6 ma wynosić mniej niż 300 dolarów, a produkcja ruszy już w sierpniu. Widać, że ta chińska firma stara się zaoferować bardzo ciekawe urządzenia w atrakcyjnych cenach i podąża ścieżką m.in. Elephone. Zobaczymy, czy kiedyś zdołają dorównać ZTE, Huawei czy Xiaomi.

źródło: Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona