Ważne

Colorfly i808 3G – zaskakująco dobre parametry za bezcen

Colorfly jest firmą znaną z wprowadzania do sprzedaży urządzeń w strasznie niskich cenach. Nie inaczej ma być w przypadku jednego z pierwszych na rynku tabletów z procesorem Intel Atom X3, modelu i808 3G, który ma zostać wyceniony na zaledwie 80 dolarów (w przeliczeniu z lokalnej waluty, tj. juanów).

Zaskakujący może być fakt, że w tej cenie otrzymujemy 16GB pamięci wewnętrznej i modem 3G, czego – nie wiem jak Wy – ale ja raczej bym się nie spodziewała w tak tanim urządzeniu. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że pozostałe parametry wcale nie należą do najgorszych.

Otrzymujemy tu bowiem 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli – standardowe ppi w ekranie o tej przekątnej, a IPS niewątpliwie cieszy. Mamy tu nową jednostkę centralną Intela, przeznaczoną do najtańszych urządzeń, Atom X3-C3220RK z Mali 450 MP4, która wspierana jest przez 1GB RAM.

Wśród pozostałych parametrów znajdziemy aparat 2 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą starszej wersji systemu Android, 4.4 KitKat, ale w tej cenie jest to chyba do wybaczenia.

Tablet ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Nie wiadomo jednak kiedy ruszy jego sprzedaż oraz w jakiej konkretnie cenie będzie można go kupić. Mimo wszystko zapowiada się naprawdę nieźle – jeśli cena ok. 80 dolarów okaże się prawdziwa możemy mieć do czynienia z małym chińskim hitem.

źródło: Tablet-News, TGF

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona