Ważne

Play! – emulator PlayStation 2 dla urządzeń z Androidem w wersji beta

Na rynku znajdziemy wiele emulatorów na Androida, które pozwalają na rozgrywkę w tytuły znane ze starszej generacji sprzętu do grania, m.in. GameBoya, Nintendo 64 czy Gamecube. Jednak brakowało emulatora PlayStation 2. Na szczęście pojawił się już Play!, dzięki któremu możemy bezproblemowo uruchomić gry z tej konsoli.

Obecnie Play! jest we wczesnej fazie testów. Gdybyście chcieli go wypróbować, musicie dołączyć do oficjalnej grupy testerów – więcej informacji znajdziecie tutaj. Na pewno niewątpliwym sukcesem jest sam fakt, że urządzenia z Androidem są w stanie odpalić sporo tytułów z PlayStation 2, m.in. Final Fantasy X czy Gradius V.

Niestety aktualnie Play! nie pozwala na komfortową rozgrywkę. Na filmie widać, że liczba klatek na sekundę jest niewielka, ale mam nadzieję, że z pomocą społeczności deweloperzy zdołają to poprawić. Oprócz tego pojawiają się problemy z kompatybilnością oraz zbyt dużymi przyciskami na ekranie. Myślę, że do końca roku pojawi się już ostateczna wersja emulatora.

Czy korzystacie z emulatorów, aby pograć w tytuły sprzed kilku lub kilkunastu lat? Jak oceniacie Play! ?

źródło: /r/Android przez Liliputing

Komentarze

 • Alicja Wiąckowska

  jestescie mistrzami legalnosci. ostatnio pisaliscie ze do paczki z zagranicy “nie musi byc doliczony vat” nie podajac informacji o tym, ze trzeba to zglosic do urzedu, bo inaczej jest to oszustwo podatkowe. Dzis zachecacie do testowania nielegalnego emulatora. gratuluje.

  • witu

   Co nielegalnego jest w tym emulatorze? Uzasadnij z podaniem paragrafów.

   • Alicja Wiąckowska

    Zeby emulator dzialal, musisz skopiowac do niego kod zrodlowy z konsoli ktora emuluje. Do ktorego oczywiscie nie masz zadnych praw. Zdby znalezc paragraf wystarczy pogooglac.

  • Mihau

   Emulatory jako takie są legalne, podobnie jak odwrotna inżynieria (na której zresztą często bazują). Ew. nielegalność może dotyczyć tylko uruchamiania na nich softu, którego się legalnie nie posiada, lub którego licencja nie dopuszcza wykonywania go na nieprzeznaczonych do tego maszynach. No albo używania w kodzie samego emulatora cudzych rozwiązań, których nie ma się prawa stosować. Czy ten emulator pod to podpada? Bo nie wygląda.

  • Arek P

   Nie dajmy się zwariować…

 • krzysiekb92

  PPSSPP to dobre rozwiązanie dla gierek z PSP, choć ma spore wymagania. Play! jest we wczesniej fazie tworzenia, więc ciężko cokolwiek powiedzieć, najważniejsza jest kompatybilność z szeroką biblioteką gier. Ciekaw jestem, jak będzie wyglądać sytuacja z wymaganiami. Przecież różnica w architekturze PS2 i urządzeń mobilnych jest zauważalna i to zazwyczaj główny problem przy emulacji jakiejkolwiek konsoli/handhelda na PC lub urządzeniach mobilnych.

  Nawet, jeżeli pojawi się ostateczna odsłona to i tak sporo czasu zajmie optymalizacja i dodanie kolejnych,kompatybilnych gier.

 • Emulatory są legalne. Warunkiem jest posiadanie legalnie pozyskanego ROM danego urządzenia. Tak jak w przypadku Amigi. Wystarczy kupić pakiet Amiga Forever zawierający między innymi kickstart adekwatny do odpowiedniego modelu Amigi. Oryginalnie emulatory są najczęściej publikowane bez plików ROM.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona