Ważne

Google Now coraz lepiej radzi sobie z językiem polskim

Nowe komendy: alarmy, przypomnienia i notatki

W Polsce Google Now jeszcze do niedawna było całkowicie nieużytecznym dodatkiem do smartfonów z Androidem. Wiele wskazuje na to, że już niebawem sytuacja zmieni się o 180 stopni, bowiem asystent internetowego giganta zaczyna coraz lepiej rozumieć nasz rodzimy język. Tym samym staje się naprawdę przydatnym dodatkiem z szerokim spektrum zastosowań.

Google krok po kroku wprowadza do Google Now kolejne komendy obsługujące język polski. Korzystając z asystenta możemy wreszcie włączyć budzik („ustaw alarm na godzinę szóstą rano”), zapisać notatkę („utwórz notatkę…” czy włączyć przypomnienie („dodaj przypomnienie spotkanie, godzina 19 jutro”).

Możemy również sprawdzić ile kalorii ma konkretna potrawa („ile kalorii mają frytki”) – odpowiedź uzyskamy zarówno w formie wyszukiwarki Google, jak i głosowej, jak również włączyć muzykę („włącz muzykę”).

Oczywiście nowości w Google Now wprowadzane są stopniowo i może się zdarzyć, że powyższe komendy Wasze telefony rozpoznają już od dłuższego czasu. Dopiero dziś jednak wprowadzone były na szerszą skalę.

Korzystacie z Google Now? A może odkryliście inne nowe komendy obsługiwane (wreszcie) w naszym języku?

źródło: AntyWeb

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona