Ważne

Asus Zenfone Go będzie kolejnym budżetowcem od Tajwańczyków

Rodzina urządzeń Zenfone składa się ze sporej liczy urządzeń, stworzonych dla klientów o zróżnicowanych gustach i potrzebach. Pod koniec tego miesiąca Asus ma zaprezentować nowy model z niższej półki. Co na razie wiadomo o budżetowym modelu Go?

Mimo niskiej ceny, Asus Zenfone Go będzie oferował 5-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości HD, co będzie niewątpliwą zaletą. Niestety Tajwańczycy musieli gdzieś oszczędzić – w tym przypadku odbiło się na zastosowanym procesorze. Mediatek MT6582 z 4 rdzeniami ARM Cortex A7 1,3 GHz i ARM Mali 400MP2 (500 MHz) to udana konstrukcja, odznaczająca się niskim poborem prądu, ale oferującą obecnie marną wydajność. Jednak można to wybaczyć przy low-endowym urządzeniu.

Warto wspomnieć, że nowy Zenfone dostanie aż 2 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej. Oprócz tego, Go wyróżni się 8 megapikselowym aparatem głównym oraz kamerką przednią 2 Mpix – tutaj nie ma żadnego zaskoczenia. Szkoda, że na jego pokładzie zabraknie LTE. Możliwe więc, że będzie to telefon przeznaczony wyłącznie na rynki rozwijające się i nigdy nie trafi do Ameryki czy Europy. Wszystko wyjaśni się podczas oficjalnej prezentacji pod koniec lipca.

Na chwilę obecną nie wiemy, ile przyjdzie zapłacić za Asusa Zenfone Go. Pewne jest, że będzie dostępne w różnych, pastelowych wersjach kolorystycznych – w końcu będzie to smartfon stworzony z myślą także o młodszych użytkownikach.

źródło: mobiletelefon przez Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona