Ważne

Huawei MediaPad M2 na promocyjnym wideo

Sytuacja z Huawei MediaPad M2 jest co najmniej nietypowa. Urządzenie nie doczekało się oficjalnej premiery podczas żadnych targów w tym roku (CES, MWC, Computex), zostało natomiast po cichu wprowadzone do sprzedaży. Ale tylko we Francji – w pozostałych krajach wciąż urządzenie to nie jest dostępne. Tymczasem chiński koncern postanowił zrobić wokół swojego produktu nieco hałasu.

Do sieci wypuszczone zostało wideo promocyjne przedstawiające najciekawsze i najważniejsze komponenty MediaPad M2. Uwagę w głównej mierze zwrócono na świetną jakość dźwięku, będącego zasługą technologii Harman Kardon Clari-Fi i HiFi Codec Hi6402. Dziwi jednak fakt, że głośniki umieszczono na krótszych krawędziach, a nie na froncie, bowiem trzymając tablet poziomo (oglądając filmy, grając) będziemy je za każdym razem zasłaniać dłońmi i tym samym tłumić ten świetny dźwięk.

Pod względem parametrów urządzenie zdecydowanie może się podobac. Ma 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1280 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Kirin 930 o częstotliwości taktowania 2GHz oraz Androida 5.1 Lollipop. Z pozostałych komponentów warto wspomnieć o aparacie 8 Mpix, kamerce 2 Mpix, akumulatorze o pojemności 4800 mAh i slocie kart microSD. Całość zamknięta jest w obudowie o grubości 7,8 mm.

Tablet, gdy już trafi do szerszej sprzedaży, ma być dostępny w dwóch wersjach: z 2GB RAM i 16GB pamięci oraz 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Cena „słabszego” wariantu wynosi 279 euro w wersji z WiFi i 349 euro z LTE.

źródło: PhoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona