Ważne

ZUK wkrótce zaprezentuje swój pierwszy smartfon – flagowy Z1

Jakiś czas temu Lenovo poszło w ślady Huawei oraz Oppo i stworzyło nową markę –  w tym przypadku będzie nosić nazwę ZUK. Jej głównym zadaniem będzie konkurowanie z Meizu czy Xiaomi. Obaj producenci oferują świetne smartfony w atrakcyjnych cenach, co zdecydowanie wpłynęło na ich świetną sprzedaż. Czy nowy high-endowy ZUK Z1 będzie w stanie powalczyć z MX4 Pro lub Mi4?

Zacznijmy od informacji, które zostały udzielone podczas oficjalnej konferencji ZUK. Po pierwsze szczególny nacisk producent położył na długi czas pracy. Na pewno model Z1 (hmmm, najwyraźniej nazewnictwo Sony przypadło do gustu nie tylko Samsungowi) otrzyma baterię o pojemności przekraczającej 4000 mAh, co pozwala liczyć, że będzie to nowy król rankingów „wytrzymałości”.

Oprócz tego na pokładzie tego flagowca zagości U-Touch, który będzie pełnił rolę skanera odcisków palców i poradzi sobie z odczytaniem naszych gestów. Zapowiada się całkiem ciekawie. Zobaczymy, jak będzie działał w praktyce i czy dorówna podobnym rozwiązaniom od innych firm z Chin.

ZUK pochwalił się także 13-megapikselowym aparatem. Podobno ma być to sensor najnowszej generacji, co może oznaczać po prostu sporą matrycę Sony z niską przysłoną. Wątpię, aby Lenovo zamierzało wypuścić prawdziwie fotograficzny smartfon z logo swojej marki-dziecka.

Na koniec wspomniano, że Z1 obsłuży LTE, a za jego pracę będzie odpowiadać Cyanogen OS. Sytuacja przypomina One Plus, który ostatecznie musiał zrezygnować z tego systemu. Jestem ciekaw czy ZUK zdoła długoterminowo współpracować z zespołem Stevena Kondika.

ZUK

Ciekawie zapowiada się cena. Otóż ZUK Z1 ma kosztować, w przeliczeniu, mniej niż 1200 złotych, oferując przy tym bardzo dobrą specyfikację: ekran 5,5″ Full HD, 3 GB RAM i procesor Snapdragon 810. Możliwe, że Qualcomm będzie sprzedawał te układy w promocyjnych cenach. Premiera modelu ma odbyć się na przełomie sierpnia i września.

źródło: mobile-dad przez Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona