Windows RT czeka jeszcze spora aktualizacja

Windows RT czeka jeszcze spora aktualizacja

Wiemy już od dłuższego czasu, że Windows RT nie doczeka się aktualizacji do „dziesiątki”. Nie można się temu dziwić, ponieważ Microsoft zrezygnował ze stosowania tej wersji systemu. Jednak użytkownicy Lumii 2520, Surface RT i pokrewnych urządzeń otrzymają spory update, który wniesie dużo funkcji z najnowszej odsłony okienek.

Pod koniec lipca poznamy finalną wersję Windowsa 10. Niedługo później Microsoft ma wydać stosowną aktualizację dla sprzętu z wersją RT, co zostało potwierdzone na oficjalnej stronie w dziale FAQ:

Jeżeli korzystasz z Windowsa RT, nie dostaniesz aktualizacji do wersji 10, za to zapewnimy odpowiednią aktualizację dla Ciebie niedługo po premierze „dziesiątki.”

Niestety na chwilę obecną nie wiemy dokładnie, jakie zmiany Amerykanie zamierzają wprowadzić. Na pewno RT dostanie Uniwersalne Aplikacje. Pozostałe funkcje, które zostaną dodane, są owiane tajemnicą. Sądzę, że cały proces aktualizacji rozpocznie się pod koniec sierpnia – niektórzy skrycie liczą, że ostatecznie będzie to update do Windowsa 10 Mobile dla tabletów. Moim zdaniem mało realne.

Urządzenia z Windowsem RT nie okazały się być trafionym pomysłem, szczególnie w obliczu tabletów z pełną wersją „okienek”. Cieszy mnie, że Microsoft postara się wypuścić jeszcze jeden update – sytuacja analogiczna, jak ze smartfonami z Windows Phone 7.

źródło: WinBeta

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona