Ważne

HP Pro Tablet 608 – ekran 4:3 i Windows 8.1

Pierwszego iPada poznaliśmy pięć lat temu. Apple od tego czasu trzymało się swoich proporcji ekrani 4:3, na które – można było odnieść wrażenie – mają monopol. Wszystko przez to, że tego typu matryce stosowane były głównie właśnie w iPadach i ewentualnie chińskich produktach, z kolei rynkowi giganci raczej od nich stronili. Teraz zaczyna się to powoli zmieniać. Do swojej oferty tablety ekranami 4:3 wprowadził Samsung (Galaxy Tab A 9.7) i Asus (ZenPad), a teraz dołączył do tego grona Hewlett-Packard z modelem Pro Tablet 608.

Skoro zaczęłam od matrycy, poznajmy jej szczegółowe parametry. Nowość HP została wyposażona w wyświetlacz IPS o przekątnej 7,9″ i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (4:3). Za działanie produktu odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8500 w połączeniu z 2GB RAM (maksymalnie 4GB) i systemem operacyjnym Windows 8.1 – co ciekawe, bez rocznej subskrypcji pakietu Office 365.

Urządzenie oferuje aparat 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, slot kart microSD obsługujący karty do 128GB, port USB typu C oraz akumulator mający pracować do 8 godzin (brak szczegółowych informacji odnośnie pojemności).

HP Pro Tablet 608 trafi do sprzedaży w lipcu i będzie dostępny zarówno w wersji WiFi, jak i LTE. Jego cena będzie się zaczynała od 479 dolarów.

źródło: TabletHype, Liliputing

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona