Overmax Qualcore 9010 z 9-calowym ekranem w niskiej cenie

Przez ostatnie lata rynek tabletów zmienił się już kilka razy. Początkowo królowały dość drogie tablety z przeciętnymi parametrami. Później zaczęły się pojawiać tańsze propozycje, których specyfikacja wołała o pomstę do nieba (względem dzisiejszych urządzeń). Aktualnie sytuacja wygląda, jakby się delikatnie stabilizowała, a ceny urządzeń stawały się bardziej adekwatne do oferowanych przez nie możliwości. Tak jest w przypadku Overmax Qualcore 9010.

To typowy przedstawiciel niskiej półki, który jednak postanowił wyróżnić się na tle standardowych 7- i 10,1-calowych urządzeń właśnie przekątną ekranu. Otrzymamy tu bowiem wyświetlacz o przekątnej 9” i rozdzielczości niestety dość marnej, ale w tej cenie nie można było się spodziewać nic lepszego – 1024 x 600 pikseli.

Qualcore 9010 działa dzięki połączeniu czterordzeniowej budżetowej jednostce Allwinner A33 o częstotliwości taktowania 1,2GHz z 1GB RAM i Androida w wersji 4.4 KitKat. Na dane mamy 8GB pamięci rozszerzalnej dzięki microSD, natomiast za czas działania odpowiada akumulator o pojemności 3800 mAh. Pozostałe parametry to przede wszystkim aparat 2 Mpix, kamerka 0,3 Mpix, microUSB, 3.5 mm jack audio oraz WiFi 802.11 b/g/n. Brak informacji odnośnie Bluetooth i GPS, zatem zapewne tych modułów tablet nie oferuje.

Chyba się ze mną zgodzicie, że parametry techniczne nie powalają. Na szczęście cena jest tu dużo bardziej rozsądna niż jeszcze kilka miesięcy temu w przypadku podobnych urządzeń. Urządzenie zostało bowiem wycenione na 299 złotych. A do sprzedaży trafi jeszcze w czerwcu.

overmax-qualcore-9010-01

źródło: info prasowe Overmax

Komentarze

  • Cena też niestety nie powala. Moim zdaniem tego typu wynalazek biorąc pod uwagę parametry techniczne, markę i jakość nie powinien być wyceniony wyżej niż 190 zł. Powyżej tego progu zakup jest całkowicie nieopłacalny. Dysponując kwota 300 zł lepiej poszukać okazji w sklepach internetowych lub na rynku wtórnym (w tej cenie można trafić już przecież rozsądną alternatywę w postaci produktów Dell-a lub Leonovo). Co prawda nie będzie to pewnie dziewięć cali, ale powiedzmy sobie szczerze. Rozdzielczość 1024×600 na ekranie 9 cali to średnia przyjemność użytkowania.

  • Borybór

    Jak na niskobudżetowy tablet powinien się sprawdzić bez problemu. Do przeglądania internetu, multimediów i gier bedzie dobry, szczególnie dla kogoś kto nie chce przepłacać.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona