Wiko VIEW

Apple Music – jednak taniej w Polsce?

Nowa muzyczna usługa firmy Apple to zjawisko magiczne: nikt z niej jeszcze w naszym kraju nie korzystał, ale wszyscy zdążyli już wyrobić sobie opinię na jej temat. Jednym z najczęstszych zarzutów stawianych Apple Music przez potencjalnych użytkowników jest jej przewidywana cena, która według ostatnich doniesień miała wynosić w Polsce 9,99 euro miesięcznie.

Dostępne opcje wyboru rodzaju subskrypcji w najnowszej wersji beta systemu iOS wskazują jednak na to, że w ostateczności polska cena abonamentu Apple Music zostanie jednak obniżona do 4,99 euro za wersję indywidualną i 7,99 za rodzinną (do 6 osób). Zmianę tą zauważył jako pierwszy pan Jakub Biesiada, który podzielił się swoim odkryciem za pośrednictwem serwisu Twitter.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że kwoty widoczne na powyższym zrzucie ekranu nie są jeszcze cenami oficjalnie potwierdzonymi przez Apple, dlatego też warto wstrzymać się z nadmiernym entuzjazmem jeszcze przez przynajmniej dwa tygodnie. Trzeba jednak przyznać, że jeśli doniesienia te zostaną oficjalnie potwierdzone przez giganta z Cupertino, to wspomniana usługa może okazać się naprawdę poważną konkurencją dla popularnego w naszym kraju Spotify. Warto też wspomnieć o tym, że niższych cen subskrypcji mogą spodziewać się również użytkownicy z Rosji i Turcji.

Komentarze

 • Arrczi

  Jeszcze żeby to nie zjadało pakietu danych to można się zastanowić :)

  • qba

   W Aero 2 nie zjada

   • Arrczi

    A co to za operator?
    Teraz wszyscy będą musieli zmienić operatora na Aero 2 tak żeby korzystać z usługi APPLE Music? A co jak wziąłem iPhona 6 w abonamencie.

    • qba

     Darmowy z nielimitowanym netem.

     To masz pakiet taki jaki sobie wykupiłeś.

     • Arrczi

      Ale ja już mam operatora do dzwonienia i internetu

     • qba

      No więc masz takiego jakiego wybrałeś.

    • Aske

     Dokładnie. Co z tego, że Apple specjalnie dostosowuje ceny do polskich warunków, skoro nie zapewnia nam darmowego dostępu do internetu?

     • D-fens

      I darmowych urządzeń! Chcemy darmowych urządzeń i internetu od Apple!

 • Artur Węgliński

  Aer2 niestety to dziadostwo.

 • Cena na poziomie pięciu euro wygląda całkiem rozsądnie. To już prawie poziomom konkurencji. Co do transferu danych i pakietu, to zakładem że będzie również opcja offline jak w innych usługach tego typu. Sam głównie korzystam z tej możliwości w ramach pakietu premium Spotify.

 • sensation

  nie wiem co wy macie ludzie z tymi serwisami typu spotify itd :) po co płacić? na YT mało pełnych albumów w dobrej jakości? wszystko mozna znaleść, do tego program do obsługi YT który odtwarza jedynie scieżke dźwiękową i załatwione. Tworzymy swoje playlisty, uruchamiamy i leci nam muza prosto z yt, oczywiście tylko muza, bez żadnej transmisji obrazu. I absolutnie za darmo. Po to mamy głowe aby myśleć. Płacić za coś co moge mieć za darmo w tej samej formie, czy niebyłoby to zwyczajnie głupie?

  • Wiesz, to nie tyle chodzi o sam dostęp do konkretnych utworów co o wygodę. Na serwisach pokroju Spotify masz wszystko ładnie posegregowane według wykonawcy, albumu etc. Masz też narzędzia/algorytymy, które na podstawie Twojego gustu mogą podpowiadać Ci utwory, których nie znasz, ale powinieneś polubić. No i dochodzi jeszcze mobile. Mobilnego YT nie można słuchać przy wygaszonym ekranie, więc jedyną opcją na słuchanie muzyki z telefonu byłoby spiracenie jej na własną rękę.

   • sensation

    Tomaszu staram się trochę zrozumieć ideee streamingu muzyki wg Spotify itp serwisów ale naprawde ciężko mi to ogarnąć. Spójrz piszesz o wygodzie, itd – czy może być coś wygodniejszego od odpalenia jednej aplikacji – wpisania w wyszukiwarke nazwy zespołu i tytułu albumu poprzedzone dopiskiem “full album”, i po chwili zapuszczenie sobie tego co Ci wyskoczy? czy wiesz ile jest muzyki na yt?

    aha, i nie nie chodzi o aplikacje youtube, czy cos w tym stylu, chodzi o zupełnie inną zewnętrzną aplikacje do zarządzania muzą z Yt, są takowe dostępne, trzeba tylko mieć oczy szeroko otwarte i szukać zamiast płacić za podobną usługę.

    • Aske

     Idea usług typu Spotify czy Apple Music polega na tym, by zapewniać LEGALNY dostęp do możliwie dużej bazy utworów. Pełne albumy w serwisie Youtube przeważnie wrzucane są tam bez wiedzy i zgody artystów.

     • sensation

      ok, ale nie łamię prawa słuchając owej muzyki w ten sposób więc wg mnie wszystko pasi. Nie wrzucam nie uploaduje, jedynie korzystam z YT tak jak każdy z tego serwisu korzysta, i jest mi z tym dobrze. wygodnie. Nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia, bo niby dlaczego miałbym mieć. ?

     • Aske

      Cóż, każdy ma własny “kompas moralny”.

     • Może nie chodzi tyle o wyrzuty sumienia, co raczej o szacunek do danego twórcy i chęć wsparcia go. Jeżeli naprawdę podoba mi się muzyka danego autora to pomimo tego, że mogę mieć to wszystko za darmo, wolę wspomóc go nawet tymi paroma groszami bo takie serwisy streamingowe nie opłacają im się zbytnio niestety, ale żeby dalej tworzył tą świetną muzykę, którą lubię.

     • Aske

      Zwłaszcza że mówimy tu o kwotach rzędu 20 zł miesięcznie…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona