Ważne

Smartfon z akumulatorem 10000 mAh? To nie musi być abstrakcja

Problemem dzisiejszych smartfonów niewątpliwie jest czas pracy. Dzień, w porywach dwa, to strasznie kiepski wynik, do którego jednak zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Problem cały czas jest obchodzony – a to szybkim ładowaniem, a to ładowaniem z powerbanków, które przecież i tak prawie zawsze mamy przy sobie. Wciąż jednak nie znaleziono rozwiązania, które byłoby w stanie wydłużyć czas działania zaawansowanych urządzeń. A co powiecie na zastosowanie akumulatora o pojemności 10000 mAh w smartfonie?

Na taki pomysł wpadła firma Oukitel, o której słyszycie dziś najprawdopodobniej pierwszy raz (nie przejmujcie się, ja też). Stworzyła nawet atrapę (nie jest to działający prototyp, dlatego atrapa jest tu rozsądniejszym słowem), która obrazuje nam jakiej wielkości miałby to być sprzęt. Według mnie, jak na tak pojemną baterię, jest zaskakująco niewielkich wymiarów. Szkoda tylko, że nie został obok niego położony żaden przedmiot, by zobaczyć rzeczywistą skalę.

A teraz sobie wyobraźcie, że Wasz telefon (dużo bardziej zaawansowany niż Nokia 6210) mógłby działać bez podłączenia do ładowarki przez, załóżmy, tydzień. Niezła perspektywa, prawda? Niestety, na chwilę obecną mówi się, że smartfon Oukitel ma zadebiutować dopiero za kilka miesięcy, a na temat jego ewentualnych parametrów technicznych póki co się milczy.

Oukitel-phone-prototype-with-10000-mAh-battery (1)

źródło: PhoneArena

Aktualizacja – Tomasz Dunia:

Od siebie chciałbym oddać tylko dwie wątpliwości. Po pierwsze tak, jak napisała Kasia, na zdjęciach nie mamy żadnego punktu odniesienia, a to, co widzimy, może być tylko złudzeniem smukłości. Dla porównania zrobiłem zdjęcie mojego powerbanku o pojemności 10000 mAh i wymiarach zbliżonych do długości i szerokości smartfona. Jak widać, jego grubość jest porównywalna ze średnicą złotówki i wynosi ok. 23 mm. Fakt, że mój powerbank nie należy do tych najsmuklejszych i w tego typu sprzęcie producenci nie skupiają się tak na ergonomii, ale nie zapominajmy, że smartfon to nie powerbank i musi się w nim zmieścić wiele innych komponentów, co prawda już nie tak dużych objętościowo, ale i tak zajmujących pewną przestrzeń.

Teraz załóżmy, że jakimś cudem udało im się zrobić ten w miarę smukły smartfon z akumulatorem 10k mAh i trzeba nam go naładować. Tutaj jest moja druga wątpliwość. Z podstawowego wzoru teoretycznego (czas ładowania = 1.4 x pojemność / prąd ładowania) przy założeniu, że w zestawie otrzymamy ładowarkę o prądzie ładowania 2A, łatwo można obliczyć, że czas pełnego napełnienia akumulatora będzie wynosił ok. 7 godzin. Z jednej strony jest to czas, jaki spędzamy na spaniu i warto też pamiętać o tym, że smartfon o tak pojemnej baterii nie będzie musiał być ładowany tak często jak przeciętny dostępny na rynku. Lecz jednak z drugiej strony jest to trochę dużo, nie ma się co oszukiwać.

powerbank-10k-mah

Komentarze

 • teperkov

  “załużmy” . no litosci.

  • Litości, każdemu się może zdarzyć.

   • Wacek

    Jo, każdemu. Jednak nie wszystkim się zdarza.

    • Pierwszy raz od 60 miesięcy istnienia Tabletowo popełniłam błąd ortograficzny. To chyba idealnie pokazuje skalę zjawiska.

    • ohjoj

     debilom którzy nic nie piszą oprocz swoich wypocin w komentarzach jako wielkie guru moze i nie

  • Zamiast pisać tutaj mogłeś skorzystać z narzędzia do tego służącego i zgłosić błąd we wpisie. Każdemu mogą się zdarzyć nawet najdziwniejsze pomyłki

 • Sensation

  wkońcu coś sensownego na rynku, oczywiście że smartfon z aku 10 000 mah nie musi być abstrakcją bo już dawno takie cuda są obecne tyle że nieseryjnie, mówie tutaj np o firmie ZeroLemon która specjalizuje się w powiększanych akumulatorkach i do serii Galaxy czy Note, oraz wielu innych modeli oferuje akumulatorki o pojemności 7-10tyś mah. w Zestawie otrzymujemy powiększony aku plus powiększona tylnia klapka. Osiągi takiego zestawu są nie z tej planety, wystarczy wspomnieć o SOC- screen on time powyżej 40h, co daje nam pewną skale porównawczą z obecnymi smartfonami które mają problem by przekroczyć 5-6h soc.

  http://i909.photobucket.com/albums/ac295/serverbob/IMG_0094_zps492c1c3d.jpg

  http://i909.photobucket.com/albums/ac295/serverbob/Screenshot_2013-11-29-15-24-43_zps46282b24.png

  http://i909.photobucket.com/albums/ac295/serverbob/Screenshot_2013-11-29-15-24-35_zps8eededf1.png

  http://i909.photobucket.com/albums/ac295/serverbob/Screenshot_2013-11-29-15-24-39_zps2555e4a5.png

  http://i909.photobucket.com/albums/ac295/serverbob/Screenshot_2013-11-29-15-24-31_zps577c2dd1.png

  Tyle jeśli chodzi o osiągi akumulatorka 10 000, inna sprawa że wyposażony w niego Note zaczyna przypominać cegłe zaczepno-obronną..

  .. i tutaj punktuje wynalazek Oukitel przedstawiony w powyższym newsie, punktuje bo mimo tak wielkiej pojemności ogniwa zachował względne wymiary rozmiary i wygląda przyzwoicie ! Deklasuje zdecydowanie nieseryjnego powiększonego Note czy każdy inny tego typu wynalazek. Dlatego też trzymam mocno kciuki aby to “coś” pojawiło się w Europie.

  Czy warto poświęcić smukłość smartfonu na korzyść aku? czy 20mm grubości ma szanse bytu w dzisiejszych czasach? Oczywiście….bo 40h + Screen on time potrafi wynagrodzić wszystko, i nic tego nie przebije.

 • sensation

  co się stało z moim komentarzem w którym umieściłem sreeny z osiągów note 3 który został wyposażony w aku zerolemon 10 000 mah?

  • Trafił do moderacji.

   • sensation

    dziękuję już się pojawił wszystko gra :) Jak Kasiu skomentujesz te screeny? 43h Soc osiągnięte przy używaniu google map robi wrażenie? i pragne zauważyć że zostało tam jeszcze 12% do wyczerpania.. moje małe pytanie jaki obecnie używasz smartfon prywatnie i czy byłabyś w stanie poświęcić jego smukłość/rozmiary mając do wyboru coś grubszego z akumulatorkiem kilka razy większym?

    • Mam Samsunga Galaxy Note 4, ale testując ciągle kolejne smartfony rzadko z niego korzystam.

     Odpowiadając na Twoje pytanie – tak, wolę grubszy telefon z dłuższym czasem pracy niż cieńszy z krótszym.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona