Ważne

LG stworzy nowego Nexusa z kamerami 3D

Co rok nowy Nexus jest wyczekiwany przez bardzo liczne grono wiernych fanów. W dodatku w tym roku zapewne poznamy aż dwa modele od dwóch różnych producentów – LG oraz Huawei. Dzisiaj dowiedzieliśmy się czegoś na temat smartfonu Google od Koreańczyków.

LG ma już spore doświadczenie pod względem tworzenia Nexusów. To właśnie oni stworzyli modele Nexus 4 i Nexus 5, które były punktem zwrotnym całej gamy. Dlaczego? Ponieważ były bardzo chętnie kupowane z uwagi na świetną specyfikację i “czystego” Androida przy niskiej cenie. Zobaczymy, czy nowe urządzenie powróci do tych wzorców.

O Huawei Nexus już trochę wiemy, więc przejdźmy do wyrobu LG. Na pewno będzie to mniejsza wersja nowego Nexusa. Ostatnie doniesienia potwierdzają ekran o przekątnej 5,2″, który stanowi rozsądny kompromis pomiędzy wielkością, a wygodą użytkowania. Jednak zupełnie co innego będzie prawdziwym wyróżnikiem.

Otóż nowy smartfon Koreańczyków ma otrzymać kamery 3D. Rozwiązanie znane już ze świata mobilnego (np. z LG Swift/Optimus 3D czy HTC Evo 3D), ale zapewne tym razem posłuży innym celom niż cztery lata temu. Obecnie mają pozwolić na wyświetlanie trójwymiarowego interfejsu, coś na wzór Amazon Fire Phone. Zobaczymy jednak, czy tę funkcję ujrzymy w finalnym smartfonie.

Oprócz tego nowe Nexusy od razu będą działały w oparciu o Androida 5.2 M. Według mnie szykują się bardzo ciekawe smartfony, które będą mogły konkurować z pozostałymi flagowcami.

Czego oczekujecie od nowych telefonów od Google?

źródło: inews przez gforgames, Android Community

Komentarze

 • kot

  niskiej cenie? ;-)

  • Myszy

   Mowa o Nexusach od LG, tzn 4 i 5, a nie Motoroli Nexus 6.

 • Marcin Wojciechowski

  Rozsąnej ceny! Do tego wymiennej baterii oraz radia FM. No i oczywiście czystego Androida z częstymi i regularnymi aktualizacjami.

 • dafuq

  Oczekuję LUDZKIEJ ceny, takiej jak Nexus 4 lub 5.

 • Glaniu

  5,2 cala to przecież dalej dachówka, a nie żaden kompromis ;-)

 • Seba

  Oby tylko nie wcisnęli tam piecyka od Qualcomma :D

 • Piotr Stolarz

  Znacie przybliżoną datę startu produktu? Który kwartał ? Zastanawiam się nad zakupem telefonu i wiem, że z reguły wchodzi nowy model miesiąc po moim zakupie starego modelu :(

  Czego oczekuje? By się mieścił w kieszeni i działał przynajmniej jak nexus 5

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona