Wiko VIEW

Znikające przełączniki w szybkich ustawieniach w Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge (aktualizacja)

Jak doskonale wiecie, od momentu polskiej premiery Samsunga Galaxy S6 korzystam z niego jak z prywatnego telefonu (i spisuje się tak dobrze, że aż trudno siąść do jego recenzji!). Jestem użytkownikiem często sięgającym do podręcznych funkcji w szybkich ustawienaich, głównie do tetheringu (udostępniania internetu urządzeniom znajdującym się w pobliżu), trybu prywatnego oraz łączności komórkowej. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się ostatnio, że funkcji tych nie ma w miejscu, w którym jeszcze chwilę wcześniej były…. Okazuje się jednak, że nie jestem z tym sama.

Otóż problem zgłaszany jest przez wielu użytkowników Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge z całego świata. I choć nie jest to strasznie wielki problem, bo wspomniane funkcje można włączyć/wyłączyć z poziomu ustawień, tak w szybkich ustawieniach dokonuje się tego, zgodnie z nazwą, dużo szybciej.

Póki co chyba nikt nie wie, dlaczego ustawienia te zniknęły. Słyszałam teorię, że tak się dzieje z przełącznikami, z których użytkownik nie korzysta przez 30 dni. Ale w moim przypadku jest to całkowicie abstrakcyjna teoria, bowiem wszystkie trzy funkcje były przeze mnie wykorzystywane w ostatnich dniach.

Jak poinformował Jerzy Łabuda z Samsung Polska, problem jest znany i już opracowywane jest jego rozwiązanie.

źródło: PhoneArena, własne

Aktualizacja:

Jest już oficjalne rozwiązanie problemu – napisaliśmy o tym tutaj.

Komentarze

 • Piotr Orkisz

  Gdyby komuś znudziło się szukanie ww. przełączników po menu to można to odzyskać instalując tą apkę z xda https://drive.google.com/file/d/0B8uX25vcr3CvazZ0VXdKdHhhSUU1dm1nVERheXdLWkcyUmJF/view?usp=sharing

 • D-fens

  Nie zauważyłem takiej przypadłości w moim przypadku (S6 Edge) natomiast drugi raz oddałem do serwisu z powodu znikającej ostrości w aparacie. Ostatecznie zniknęła zupełnie. Pierwszym razem padł żyroskop. Polityka gwarancyjna mi się nie podoba, dwie naprawy w dwa miesiące. Rozumiem, gdybym kupił telefon od operatora za 1 PLN ale w przedsprzedaży? Za grubą kasę? Niestety serwis jest nieugięty.

  • Ziemi

   Niecałe dwa lata temu jak kupiłem S4, która kurier dostarczył mi w piątek, to w poniedziałek oddałem do serwisu. Ekran wyświetlał w jedynym dla siebie słusznym kolorze tzn. zielonym. Myślałem, że wymienią na nowy ale niestety nie. Przez 4 tygodnie byłem bez nowego telefonu, gdzie został wymieniony ekran, płyta główna i coś tam jeszcze. Po 2 tygodniach od odebrania z serwisu telefon zaczął dymić podczas ładowania ( od razu dodam, że oryginalną ładowarką). Oddałem go ponownie do serwisu. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po 10 dniach otrzymałem informację, iż telefon był użytkowany niezgodne z przeznaczeniem, na styku USB znaleziono przez nich ciecz zawierającą substancje mineralne (WTF ?). Gwarancja została anulowana i mogą dokonać odpłatnej naprawy. Naprawa kosztowała 249 zł a wymieniono przypaloną końcówke kabla ładowarki oraz wtyk USB w telefonie. (przy okazji dodam, że na zdjęciach, które rzekomo dokumentują mój telefon znalazły się rysy, których nie było jak telefon do mnie wrócił). Napisałem nawet do SAMSUNG Polska lecz odpisali mi, że po zdjęciach podtrzymują decyzję serwisu. To nie był koniec problemów, chwilę później spuchła bateria, która wygięła ekran i tylną klapę. I tak potem jeszcze 3 baterie. Po tych przygodach trzy razy zastanawiam się nad zakupem czegokolwiek od producenta SAMSUNG. A mój przyszły telefon nie wiem jakiego producenta będzie ale na pewno nie takiego, który jest serwisowany przez REGENERSIS.

   • smackthat

    Kup iPhone
    I masz problemy z głowy :-)

    • Ziemi

     Jednego kupiłem na alledrogo, zapłaciłem za orginał dostałem atrapę. Jakoś mi przeszła ochota na jabłka.

   • D-fens

    W Białymstoku serwis Regenersis działa jak punkt krwiodawstwa. Przyjmują ale nie badają. Pobierają, wysyłają w okolice Warszawy i wysyłają sms, że można się po odbiór pofatygować

 • woza77

  A taki jest fany…. z zaokrąglonymi brzegami…. taki prawie idealny…. Buahahahahaha

  • D-fens

   Śmiejesz się jak moja żona trzymająca iPhone.

 • Piotr

  w moim Meizu MX4 też tak miałem, może to problem Androida?

 • SGS6

  Wszystkich zawiedzionych utratą ikonek zachęcam do pobrania: QuickPanel Restore z Samsung Galaxy Apps + opis extra: http://www.sammobile.com/2015/06/18/samsung-releases-app-to-fix-missing-quick-settings-issue-on-the-galaxy-s6-and-s6-edge/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona