Ważne

Znikające przełączniki w szybkich ustawieniach w Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge (aktualizacja)

Jak doskonale wiecie, od momentu polskiej premiery Samsunga Galaxy S6 korzystam z niego jak z prywatnego telefonu (i spisuje się tak dobrze, że aż trudno siąść do jego recenzji!). Jestem użytkownikiem często sięgającym do podręcznych funkcji w szybkich ustawienaich, głównie do tetheringu (udostępniania internetu urządzeniom znajdującym się w pobliżu), trybu prywatnego oraz łączności komórkowej. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się ostatnio, że funkcji tych nie ma w miejscu, w którym jeszcze chwilę wcześniej były…. Okazuje się jednak, że nie jestem z tym sama.

Otóż problem zgłaszany jest przez wielu użytkowników Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge z całego świata. I choć nie jest to strasznie wielki problem, bo wspomniane funkcje można włączyć/wyłączyć z poziomu ustawień, tak w szybkich ustawieniach dokonuje się tego, zgodnie z nazwą, dużo szybciej.

Póki co chyba nikt nie wie, dlaczego ustawienia te zniknęły. Słyszałam teorię, że tak się dzieje z przełącznikami, z których użytkownik nie korzysta przez 30 dni. Ale w moim przypadku jest to całkowicie abstrakcyjna teoria, bowiem wszystkie trzy funkcje były przeze mnie wykorzystywane w ostatnich dniach.

Jak poinformował Jerzy Łabuda z Samsung Polska, problem jest znany i już opracowywane jest jego rozwiązanie.

źródło: PhoneArena, własne

Aktualizacja:

Jest już oficjalne rozwiązanie problemu – napisaliśmy o tym tutaj.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona