Ważne

360-stopniowe wideo 4K na YouTube sprawiło, że poczułem się jak w wyścigówce

Tegoroczną, 83. edycję słynnego 24-godzinnego wyścigu samochodowego na torze Le Mans mamy już za sobą. Emocje powoli opadają, a ja szukając większej ilości informacji na temat tego wydarzenia natrafiłem na pewne znalezisko, które sprawiło, że zagotowałem się na nowo. Jest nim filmik nagrany przez drużynę Nissana, który obrazuje całe jedno okrążenie na torze wyścigu nagrane kamerą w 360 stopniach.

Nie jest to pierwszy tego typu filmik na YouTube, bo już wcześniej mogliśmy obejrzeć dzień z życia lotniska w Dubaju, niemniej jednak dynamika nagrania z Le Mans dużo bardziej mnie porwała i sprawiła, że wykrzyczałem wielkie „WOOOW”. Film dostępny jest w maksymalnej rozdzielczości 4K, a nawigacja tj. obracanie widoku przypomina poruszanie się po Street View w Mapach Google. Na komputerze nawigujemy myszką, natomiast na smartfonie poza palcem dochodzi nam również obrót przy pomocy żyroskopu, czego efekt jest powalający. Z resztą co ja Wam będę opowiadał skoro możecie sprawdzić sami. Miłej zabawy!

Co myślicie o tego typu interaktywnych nagraniach? Chętnie zobaczylibyście ich więcej? Co chcielibyście na nich zobaczyć? Chętnie poczytam o Waszych pomysłach.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona