Ważne

Samsung pracuje nad Galaxy S6 Note z wygiętym ekranem

Swoją rynkową przygodę z zakrzywionymi ekranami Samsung rozpoczął w 2013 za sprawą Galaxy Round. Kolejnym takim urządzeniem był Note Edge, a tym roku na rynek wszedł model S6 Edge. Jednak w tym roku czeka nas jeszcze kilka nowości z nietypowymi wyświetlaczami. Jedną z nich będzie S6 Note.

Samsung Galaxy S6 Note przyciąga uwagę głównie za sprawą nietypowej nazwy. Dwie nazwy różnych linii produktów? Mimo że wydaje się to być lekko irracjonalne, Koreańczycy opatentowali już taką nazwę. Chociaż możliwe, że postawią na trochę inne nazewnictwo – S6 Edge Plus. Wszystko wskazuje na premierę w trzecim kwartale 2015, zapewne jeszcze przed wrześniowymi targami IFA.

Nowy phablet Galaxy ma otrzymać zakrzywiony wyświetlacz sAMOLED o przekątnej aż 5,7 cala. Cóż, w takim przypadku absolutnie nikt nie będzie mógł powiedzieć czy napisać o komforcie użytkowania i możliwości obsługi jedną ręką. S6 Edge byłby lepszym wyborem, ale wróćmy już do samego S6 Note.

Preinstalowanya być Android 5.1.1 Lollipop z najnowszym TouchWizem. Do kompletu zostaną dodane, znane już wszystkim z innych high-endów Koreańczyków, komponenty, czyli: Exynos 7420, 3 GB RAM i aparaty 16 oraz 5 Mpix. W ciągu kilkunastu tygodni zobaczymy czy ten phablet w ogóle będzie godny uwagi.

źródło: Galaxy Club, SamMobile, GSM Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona