Ważne

Cube i10 Dual Boot – dwa systemy, pełne USB, aluminium i niska cena

Chińskie tablety – co sobie myślicie, gdy o nich słyszycie? Niska cena, słaba jakość wykonania, przeciętne podzespoły? Tak było jeszcze kilkanaście miesięcy temu, ale zaczyna się to sukcesywnie zmieniać ku lepszemu. Idealnym przykładem jest najnowszy sprzęt firmy Cube, o której interesując się nowymi technologiami nie sposób nie słyszeć.

Cube i10 Dual Boot, bo o nim mowa, to bardzo tani, ale i ciekawy tablet. Dostępny w sprzedaży w Chinach będzie jeszcze w tym miesiącu za 161 dolarów. Zaintrygowani? Jeśli jeszcze nie jesteście, to zaraz prawdopodobnie będziecie.

Zacznijmy może od tego, że nowość Cube została w dużej części wykonana z aluminium, dzięki czemu naprawdę nieźle wygląda – co jest raczej rzadko spotykane w tej półce cenowej. Ale na uwagę zasługuje głównie możliwość korzystania z dwóch systemów operacyjnych: Androida (niestety, w wersji starszej – 4.4 KitKat) i Windowsa 8.1.

Jeśli chodzi o parametry, na jego pokładzie znajdziemy wyświetlacz IPS o przekątnej 10,6″ i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F, 2GB pamięci operacyjnej RAM i 32GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej dzięki slotowi kart microSD.

Wielu potencjalnych klientów ucieszy na pewno fakt, że tablet oferuje wyjście microHDMI, które już coraz rzadziej znajduje swe miejsce w tabletach oraz pełnowymiarowy port USB 2.0. Natomiast wśród pozostałych komponentów znajdziemy przede wszystkim akumulator o pojemności 6600 mAh, aparat 2 Mpix, kamerkę VGA, port microUSB, 3.5 mm jack audio, Bluetooth oraz WiFi. Urządzenie waży 580 g i ma wymiary 281,2 x 176 x 9,85 mm.

źródła: tablethypecngadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona