Ważne

LG G4 rozebrany na części przez iFixit

LG G4 był jednym z najbardziej wyczekiwanych flagowców tego roku. Nic więc dziwnego, że koreańska firma postarała się o stworzenie bardzo dobrego urządzenia, które będzie mogło walczyć ze wszystkimi high-endami. W dodatku będzie to smartfon łatwy w naprawie, co udowodnił test iFixit.

iFixit, jak już nas przyzwyczaiło, postanowiło zabrać się za flagowego LG. W teście G4 uzyskał wysoką notę – na 10 możliwych punktów zdobył aż 8. Dla porównania, Nexus 9 i Galaxy S6 Edge dostały notę 3. Testujący pochwalili następcę G3 za łatwy dostęp do baterii i łatwość wymiany wszystkich elementów. Z drugiej strony nie da się bezproblemowo wymienić wyświetlacza – LCD i szkło ochronne są połączone na stałe.

Oczywiście we wnętrzu znaleziono procesor Snapdragon 808 i kilka innych modułów od Qualcomma, a także RAM produkcji Samsunga i pamięć flash od Toshiby. Z kolei za łączność Wi-Fi odpowiada Broadcom  BCM4339HKUBG.

LG G4

Cieszę się, że LG G4 nie postawiło na obudowę unibody. Dzięki temu ich smartfon jest bardzo prosty w naprawie i oferuje wymienną baterię, co dla wielu stanowi kluczowy aspekt przy wyborze nowego telefonu.

Komentarze

  • sheva_7

    “Dzięki temu ich smartfon jest bardzo prosty w naprawie i oferuje
    wymienną baterię, co dla wielu stanowi kluczowy aspekt przy wyborze
    nowego telefonu” Nie do końca taki prosty bo to co najczęściej ulega zniszczeniu czyli wyświetlacz jest akurat ciężko wymienić :D

  • yerodin

    Racja. Wyświetlacz to kluczowy element. Posiadam G4 po przesiadce z G2. Nie wymieniłbym telefonu gdyby nie to, że G2 mi upadł i potrzaskało się szkło. Digitizer niestety połączony jest klejem na stałe z resztą ekranu. Gość w serwisie gsm naprawił mi samą szybkę (280zł :/ ) jednak jak to zrobił to pozostawię bez komentarza. W telefonach nie ukrywajmy najczęściej uszkodzeniu ulega ekran, więc na co mi dostęp do procesora i ramu? Może żeby coś dorzucić więcej jak do PC? :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona