Ważne
Wiko VIEW

Na rynku pojawi się trzeci smartfon z Ubuntu

Dotychczas na rynku były dostępne tylko dwa smartfony, które mogą bezproblemowo uruchomić Ubuntu. Teraz do Meizu MX4 Ubuntu Edition oraz BQ Aquaris E4.5, dołączy model E5 HD z 5-calowym wyświetlaczem. Jak wygląda jego specyfikacja?

BQ Aquaris E5 HD będzie urządzeniem z pogranicza segmentów low- oraz mid-endów. Zresztą wystarczy spojrzeć w jego specyfikację, która zdecydowanie wygląda przeciętnie. Nowy smartfon z Ubuntu otrzyma 16 GB pamięci wbudowanej (slot na microSD do 32 GB). Z kolei 5-calowy ekran IPS będzie miał rozdzielczość HD, co przełoży się na niezłą ostrość czcionek (294 ppi).

We wnętrzu E5 HD znajdziemy procesor Mediatek z 4 rdzeniami o maksymalnym taktowaniu 1,3 GHz i przestarzałym układem grafiki ARM Mali 400MP2, a do kompletu dodano 1 GB RAM. Nieźle wygląda zastosowana bateria 2500 mAh. W teorii powinna zapewnić zadowalający czas pracy, ale tak naprawdę wszystko zależy już od samego Ubuntu. Co ciekawsze, z tyłu BQ umieścił aparat 13 Mpix z podwójną diodą doświetlającą, a na froncie kamerkę 5 Mpix. Moim zdaniem to niewątpliwe zalety nowego Aquarisa.

W przedsprzedaży E5 HD kosztuje 200 dolarów i już jest dostępny na terenie Europy. Pierwsze egzemplarze trafią do swoich właścicieli już 22 czerwca. Jestem ciekaw, jak Canonical będzie chciał rozwinąć swój system, który niewątpliwie ma spory potencjał. Oby nie został zmarnowany.

źródło: bqliliputing

Komentarze

 • The Dark Passenger

  A ja spieszę donieść, że dziś rano mój LG G2 mini zaktualizował się do Androida 5.0.2

  • Radier

   Ja żonie ręcznie zaktualizowałem. Koniecznie Reset do fabrycznych przy przeprowadzce z KK do LP.
   Póki co ROM świetny.

  • White

   Jakby się zaktualizował do Ubuntu to by było ciekawiej.

 • RA

  Ten telefon nie ma sieci 4G i z cena troche wyglupili sie. Zobaczy sie jaki bedzie Meizu?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona