Ważne

Samsung Galaxy Note 5 z automatycznie wysuwającym się rysikiem?

S-Pen jest elementem charakterystycznym dla każdego modelu z serii Galaxy Note. Jednak od czasu jego wprowadzenia do swoich urządzeń, Samsung nie zastosował w nim rewolucyjnych rozwiązań, za wyjątkiem Air View. Prawdopodobnie wkrótce ten stylus doczeka się prawdziwego “killer-feature”.

Pod koniec zeszłego roku Koreańczycy złożyli do Amerykańskiego Urzędu Patentowego bardzo ciekawy wniosek. Z dołączonych do niego rysunków łatwo można wywnioskować, że patent dotyczy S-Pena. W niedalekiej przyszłości rysik będzie automatycznie wysuwał się z obudowy, bez potrzeby używania palców. Moim zdaniem bardzo przydatne. Szczególnie, że nie zawsze możemy łatwo go wyciągnąć.

Całą operację będzie się przeprowadzać za pomocą jednej komendy. Jestem ciekaw, jak będzie to wyglądało w praktyce – czy system zawsze trafnie oceni nasze chęci? W dodatku zobaczymy, czy mechanizm blokujący okaże się wytrzymały. Myślę, że Samsung postara się o zadowalającą trwałość takiego rozwiązania – w końcu seria Galaxy Note to topowa linia phabletów.

Możliwe, że taki S-Pen znajdzie się w Samsungu Galaxy Note 5. Moim zdaniem zapowiada się kolejny prawdziwy high-end, w dodatku przepełniony funkcjami. Chociaż istnieje również niewielkie prawdopodobieństwo, że automatycznie wysuwający się rysik zagości w koreańskich modelach dopiero w przyszłym roku.

źródło: Patent My Mobile przez Android Community

Komentarze

 • Igor Domagała

  Jak note 5 dostanie ekran 4k to Apple będzie daleko w tyle

  • …pod względem PPI, należy dodać ;)

   • Igor Domagała

    a iphone dostanie 4k i będzie amazing ;) uważam, że 4k w smartfonie jest potrzebne, raz, że VR, dwa w sumie można mieć 4k w monitorze czy tablecie, ale można mieć również w kieszeni ;) i podłącza taki smartfon do telewizora to będziesz miał kino że ino.

    • Mihau

     Ale wiesz, że nie musisz mieć ekranu 4K w telefonie, eby puścić film 4K na telewizorze z telefonu?

     A co do VR: nawet rozwiązania specjalizowane (Oculus Rift i inne) dopiero raczkują, zanim (o ile w ogóle) VR oparty o telefony stanie się czymś więcej niż ciekawostką, jeszcze najbidniej parę lat minie, a ekrany 4K chcą pakować do telefonów już zaraz. Pomimo tego, że ani pamięci, ani mocy obliczeniowej do tego nie ma…

     • Igor Domagała

      snapdragon 810 przecież obsługuje 4k, więc argument o niewystarczajączej mocy uważam, że jest nietrafiony. Uważam, że technologia jest przyszłościowa, to jak wejdą telewiozry 8k to telefony 4k nie będą robiły już takiego wrażenia. I osoby z dobrym wzrokiem zobaczą różnicę ;) a ja do takich osób należę.

     • Mihau

      >sugerowanie, że z “obsługi 4K” wynika dość wydajności, by to 4K komfortowo wykorzystywać do czegokolwiek innego, niż korzystanie z przeglądarki internetowej
      “Ale przecież można oglądać filmy w 4K!” – no można, tylko ile Ci tych filmów się zmieści na 32GB pamięci? :D I gdzie zobaczysz szczegóły scen na 5-6 calach?

     • Igor Domagała

      topowe smartfony obsługują 128 GB pamięci micro SD a już są 512 GB ;) powiem Ci chętnie zobaczę takiego smartfona, nawet z ciekawości, czy widać różnicę między 2k. Bo sam myślę o jakimś tablecie 4k, ale jeszcze trochę minie zanim wypuszczą. Bo tablet ok 400 ppi wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem niż smartfon 700 ppi. ale zobaczymy, pożyjemy.

 • Patryk

  A po kiego Ci te 4k? Ludzie bądźmy rozsądni. Jak było FullHD to nikt nie widział pikseli a teraz jak są QHD to nagle w FHD widzą piksele. Ciemnota ludu niestety, kiedyś jak kobieta była za mądra i nie szła za kościołem jak owce za Applem to była wiedźmą i palono ją na stosie, co jest udowodnione w historii i zapiskach że były to po prostu kobiety które mogły za dużo problemów narobić kościołowi więc się ich pozbywano bo były inteligentne (a faceci zazwyczaj byli nazywani heretykami bo mieli inne poglądy niż kościół przykład Kopernik). Nie bądźmy tacy sami, prawda jest taka że jesli jest pentile QHD ok, jak nie ma to FHD i starczy po co więcej, po kiego zapychać procka, i baterie obciążać. Wolałbym żeby już zostali przy tym QHD i bateria w nowym Note była albo pojemniejsza albo ta sama i wtedy chociaż żywotność nie spadnie. Takie jest moje zdanie, mam nadzieje że nikogo nie obrażam jeśli tak to przepraszam.

  • Dla Gear VR 4k to nawet za mało. Poza tym jeśli nie kosztuje więcej niż 2k i nie bierze więcej energii niż 2k, to dlaczego nie? Przypuszczam, że firmy idą w wysokie dpi, bo ich to nie kosztuje wcale więcej niż niskie dpi. A przy okazji problem uszkodzonych pikseli praktycznie znika, bo pojedynczych nie widać.

   • Mihau

    Sam ekran może nie bierze więcej energii, ale już wszelkie podzespoły będą musiały, bo to 4x tyle pikseli do rysowania. No chyba, że renderujemy system w 4x mniejszej rozdzielczości rozdzielczość ekranu, ale to nie ma IMO najmniejszego sensu w przypadku tak wysokich rozdzielczości.

    • Patryk

     Głównie o to mi chodziło, im większa rozdzielczość tym więcej procesor musi mielić i zarazem potrzebuje więcej energii. Prosty przykład.

     Wiedźmin 3 – ultra na 1440×900
     Wiedźmin 3 – ultra na 1920×1280

     I sprawdzić prąd jaki pobiera komputer i bankowa będzie różnica bo grafika będzie musiało się nie mało namęczyć żeby mieć takie wyniki jak przy 1440×900 ale tym razem przy 1920×1280, a nawet może nie wyrobić a co dopiero jak zmienimy zmieniamy np z QHD na 4k. ;)

  • wierzący

   Kolego, tyrady na temat kościoła, wiary itp urządzaj sobie na wiecach palikociarni… OK?

   • redox

    o! ciemnogród się odezwał…

   • Patryk

    Nie zamierzałem nikogo obrażać, wierzę w Boga ale nie w kościół czyli księży. Każdy księży broni, a oni jeżdżą furami za grubą kasę, chodzą po kolędzie i jak nie zostawisz “co łaska” to krzywo patrzą a są Parafie gdzie ksiądz czyta ile kto dał albo kto nie dał. Sam mam wesele za miesiąc i muszę zapłacić księdzu 1000zł za ślub (1h jego czasu nie rzadko nawet mniej niż 1h), wydałem chyba ze 100zł aby otrzymać papierek od bierzmowania i chrztu (100zł za 2 papierki nikt mi nie powie że koszt tego nie wyniósł więcej jak 1zł? No dobra są jakieś zdobienia i nadruki więc niech będzie ze z 5 zł). W każdej parafii są księża którzy mają rodziny tylko dziwnie wychodzi to dopiero jak odchodzą albo ich przenoszą. Ludzie biedni nie mają pieniędzy ale jak by chcieli się pobrać a nie dadzą księdzu to nie ma ślubu, niestety taka jest prawda. Spotkałem w życiu 2 księży którzy jeździli starymi samochodami, nosili zwykłe ciuchy nie buty po 200-400zł itp. Bo co miesiąc przeznaczali znaczną część na biedny i sam byłem tego świadkiem i nawet 1 pochodził z rodziny znajomego, 2 na dobrych kilkunastu księży których poznałem. Koniec tematu żeby nie było że jestem heretykiem, ateistą czy kto wie kim jeszcze pozdrawiam.

    P.S.

    A na temat średniowiecznego kościoła i nie tylko radzę poczytaj w necie nie z katolickich stron ale normalnych źródłe powszechnych i najlepiej kilku różnych, gwarantuję że można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat kościoła choćby i manipulacji polityką i szlachtą :).

  • jacekes1

   Podzielałbym poglądy, gdyby kupowali za moje.

   • Patryk

    Jest tylko jeden problem, właśnie to że ludzie którzy kupują dla cyferek, powodują że producent upycha coraz więcej i więcej a to nawet nie wykorzystywane jest przez 70-80% ludzi jak nie więcej ale ważne żeby mieć tak mentalność ludzi lubią mieć żeby mieć ale jak jak przychodzi co do czego to prawda jest taka że nie maja pojęcia co ten telefon tak naprawdę ma. I na tym poszkodowani jesteśmy np. my, mówię o ludziach którzy nie widzą sensu w 4k w telefon QHD to już sporo za dużo jak na telefon ale ok przeżyjemy, pakowaniu procesorów które co generację są oszczędniejsze a prawda jest taka że przez właśnie rozdzielczość nie dość że nie poczujesz praktycznie różnicy między np M8 a Note 4 w szybkości działania to jeszcze i tak trzyma tak samo na baterii bo procek musi więcej przemielić więc to co jest oszczędniejszy nadrobi tym że rozdzielczość wymaga od niego automatycznie więcej pracy. Więc niby jest lepiej a tak naprawdę nie będzie różnicy między Notem 4 a 5 jeśli wpadkują tam 4k bo twoje oko tego nie zobaczy, a i wydajność będzie ta sama mimo nowego procka, no i bateria, będzie albo tak samo jak było albo gorzej, póki co Exynos nie należy do najoszczędniejszych procków sądząc po testach a zgaduje że taki procek tam będzie.

 • gupik

  Wasza reklama samsunga na stronie głównej bardziej szkodzi niż pomaga. Zablokowałem uBlokiem cały ich kontent :) Ale o sprawa między Wami a tą firmą.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona