Tajemniczy tablet-hybryda z rysikiem od HP

Z premierą Windowsa 10 związane są również debiuty całej rzeszy nowych urządzeń pracujących pod kontrolą tego systemu. Wielu producentów poczeka do końca lipca z przedstawieniem nowej linii produktów.

Windows 8 miał być przełomowy dla sprzętu z okienkami, z uwagi na wsparcie zarówno dotyku, jak i myszki. W teorii brzmiało to świetnie i otwierało całą nową gałąź rynku urządzeń 2 w 1. W praktyce jednak, ów dualizm nie był przyjazny dla użytkownika. „Pulpitowcy” narzekali na ekran startowy, a właściciele tabletów nie byli zadowoleni z braku aplikacji dotykowych dobrej jakości i kłopotów z obsługi pulpitu dotykiem. Microsoft zrozumiał ten problem i po trzech latach w Windowsie 10 dostaniemy Continuum, czyli automatyczne przełączanie się między trybem dotykowym i pulpitowym.

Nawet w wersji Technical Preview, Continuum sprawuje się całkiem dobrze i zdecydowanie ułatwia korzystanie z urządzeń hybrydowych. A producenci myślą nad nowymi formami. Microsoft już od 2012 roku proponuje tablet z nóżką i dopinaną klawiaturą. Najpopularniejsze są jednak hybrydy z odczepianą pełną klawiaturą lub laptopy, których ekran odchyla się o 360 stopni tworząc tablet. Od jakiegoś czasu mało jest jednak innowacji. HP zapowiedziało „rewolucyjny tablet z rysikiem”, który można zadokować do pełnowymiarowej klawiatury. To 9-calowe urządzenie nadal jest bardzo tajemnicze, ale podczas targów Computex na konferencji Microsoftu można było je zobaczyć. Sam tablet nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia, ale bardzo zastanawiająca jest dopinana część, która swoimi wymiarami jest znacznie większa niż reszta urządzenia. Nie do końca jestem sobie w stanie wyobrazić jak to by miało działać – całość pokazana jest w poniższym wideo – poczynając od 7:38.

https://www.youtube.com/watch?t=478&v=OlfQhpYBlx8

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona