Ważne

Windows 10 zostanie udostępniony już 29 lipca!

Krótka wiadomość dnia – ostateczna wersja Windowsa 10, która trafi do konsumentów, będzie gotowa do pobrania już 29 lipca przez usługę Windows Update.

Użytkownicy Windowsa 8.1 i Windowsa 7 przez rok będą mogli zdecydować się na darmową aktualizację – po tym okresie aktualizacja będzie ponownie płatna. Użytkownicy planujący upgrade nie będą musieli ściągać plików iso czy wypalać płyt DVD – całość procesu aktualizacji przeprowadzona zostanie przez usługę Windows Update, co znacznie ułatwi sam proces. Oczywiście dostępna będzie opcja instalacji z zachowaniem wszystkich programów, plików i ustawień.

Wiele osób narzeka na wersję Technical Preview i prawdą jest, że przed Microsoftem jeszcze sporo pracy w dopracowywaniu szczegółów. Skoro jednak firma wreszcie potwierdziła letnią premierę, wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze. Windows 10 może być największym sukcesem Microsoftu od czasów Windowsa XP, ale równie łatwo o spektakularną porażkę. Na rozstrzygnięcie tego dylematu będziemy musieli jednak poczekać jeszcze minimum dwa lata.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona