Ważne
Wiko VIEW

Laptop z dokowanym smartfonem? Ciekawa wizja Samsunga

Smartfon i laptop to dwa całkowicie niezależne od siebie twory. Okazuje się, że kolejny producent myśli nad połączeniem ich ze sobą. Tym razem padło na Samsunga.

Osoby w miarę na bieżąco śledzące rynek nowych technologii z pewnością kojarzą bardzo interesujący projekt Asusa, mianowicie Padfone. To dość nietypowa hybryda, w której sercem jest smartfon dokowany w odpowiednią wnękę znajdującą się w obudowie tabletu (a właściwie samego ekranu, który bez telefonu jest bezużyteczny). Podejść do tego typu urządzeń było wiele, ale tylko Padfone trafił do seryjnej produkcji (pomylcie mnie, jeśli się mylę). Teraz dowiedzieliśmy się, że Samsung opatentował ciekawe rozwiązanie dokowanego smartfona w klawiaturę laptopa, który w pewien sposób przywodzi na myśli koncepcję tajwańskiego koncernu. Mimo że to dwa całkowicie różne projekty.

Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że smartfon miałby pracować pod kontrolą Androida, natomiast całość, po zadokowaniu go w klawiaturę, pod Windowsem. Co więcej, ekran smartfonu mógłby działać jako touchpad laptopa lub jako dodatkowy wyświetlacz.

samsung-patent-phablet-hybrid-1

Całość brzmi świetnie, ale trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze jest to póki co jedynie koncept urządzenia, który może, ale wcale nie musi zostać zrealizowany. Po drugie natomiast Samsung musiałby się dogadać z Microsoftem, co by już nie było wcale takie łatwe (spójrzmy choćby na ciężką przeprawę Asusa z modelem Transformer Book Trio…).

Co myślicie na temat tego typu hybryd?

Komentarze

 • Continuum for Phones! ;)

 • Bobi

  Takie rozwinięcie Lapdocka od Motoroli. Całkiem tajne.

 • LapTalk – Samsungu, sprzedam ci tę nazwę za $10M ;)

 • roman romanski

  Laptop Galaxy S

 • Kewin Karlos

  Wchodzę w to. Jeżeli Chińczycy to czytali, to pewnie już wyginają blachy ;)

 • mały kazio

  Bez sensu i mało praktyczne.
  A gdyby mi w tym czasie zadzwonił telefon (sprawdzić czy nie ksiądz) to mam go wyjmować, szukać słuchawek, czy przy wszystkich gadać na głośnomówiącym-nicniesłyszącym?
  Równie niepraktyczne co Padfone.
  Tym bardziej, że laptopy mają dłuższą żywotność niż telefony.
  Jeden plus – taki laptop byłby użyteczny bez włożonego telefonu.

 • Green

  Swietne rozwiązanie. Teraz trzeba wybulić co rok 3000 na nowy telefon. Za rok trzeba będzie 9. 4 na kompatybilny telefon z laptopem i 5 na ten laptop. Gratuluje Samsungowi pomysłowosci jak penetrować kieszenie klientów.

  A tak poważnie. W pracy mam laptopa Della, w domu Lenovo. Jak to do siebie podłącze? muszę do pracy i do domu kupić laptopa Samsung?

 • Luks

  Zrobiliby telefon z polaczeniem bezprzewodowym (lub przewodowym) do jakiegokolwiek monitora i mozliwosc obslugi myszka i klawiatora oddzielnego systemu operacyjnego jak Windows 7 i telefon posluzy konkretnie za urzadzenie wiecej funkcyjne. Tak bedzie – ale kiedy? ile latek jeszcze? 5 , 7….?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona