Ważne

Laptop z dokowanym smartfonem? Ciekawa wizja Samsunga

Smartfon i laptop to dwa całkowicie niezależne od siebie twory. Okazuje się, że kolejny producent myśli nad połączeniem ich ze sobą. Tym razem padło na Samsunga.

Osoby w miarę na bieżąco śledzące rynek nowych technologii z pewnością kojarzą bardzo interesujący projekt Asusa, mianowicie Padfone. To dość nietypowa hybryda, w której sercem jest smartfon dokowany w odpowiednią wnękę znajdującą się w obudowie tabletu (a właściwie samego ekranu, który bez telefonu jest bezużyteczny). Podejść do tego typu urządzeń było wiele, ale tylko Padfone trafił do seryjnej produkcji (pomylcie mnie, jeśli się mylę). Teraz dowiedzieliśmy się, że Samsung opatentował ciekawe rozwiązanie dokowanego smartfona w klawiaturę laptopa, który w pewien sposób przywodzi na myśli koncepcję tajwańskiego koncernu. Mimo że to dwa całkowicie różne projekty.

Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że smartfon miałby pracować pod kontrolą Androida, natomiast całość, po zadokowaniu go w klawiaturę, pod Windowsem. Co więcej, ekran smartfonu mógłby działać jako touchpad laptopa lub jako dodatkowy wyświetlacz.

samsung-patent-phablet-hybrid-1

Całość brzmi świetnie, ale trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze jest to póki co jedynie koncept urządzenia, który może, ale wcale nie musi zostać zrealizowany. Po drugie natomiast Samsung musiałby się dogadać z Microsoftem, co by już nie było wcale takie łatwe (spójrzmy choćby na ciężką przeprawę Asusa z modelem Transformer Book Trio…).

Co myślicie na temat tego typu hybryd?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona