Ważne

Szukasz tabletu dla dziecka? Nexo Kiddo+ może się okazać dobrym wyborem

Nexo Kiddo nie jest najnowszym projektem katowickiej firmy Navroad, wciąż kojarzonej głównie z nawigacjami samochodowymi. Firma pod koniec 2013 roku oddała w ręce użytkowników portal z aplikacjami edukacyjnymi, którego otwarcie było wydarzeniem towarzyszącym wprowadzeniu pierwszego tabletu Kiddo na rynek. Dziś dowiedzieliśmy się, że urządzenie to doczekało się następcy. Poznajcie Kiddo+, który powstał podobno między innymi w oparciu o uwagi i sugestie przekazywane przez posiadaczy pierwszej generacji tego produktu.

Jeśli chodzi o technikalia, mamy tutaj przede wszystkim 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości, którą firma się nie chwali w informacji prasowej, co sugeruje 1024 x 600 pikseli i tak faktycznie jest. Za działanie urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Rockchip RK3126 o częstotliwości taktowania 1,2GHz z 1GB RAM, natomiast systemem operacyjnym jest tu Android w wersji 4.4 KitKat.

Pamięci mamy 8GB, zaplecze komunikacyjne zapewnia nam wyłącznie WiFi, natomiast wśród portów i złączy znajdziemy slot kart microSD, port microUSB oraz 3.5 mm jack audio. Tablet ma również aparat 2 Mpix i kamerkę 0,3 Mpix, a za jego czas działania odpowiada akumulator o pojemości 2800 mAh.

Może to wyglądać dość blado, ale progres w tym modelu versus pierwsza generacja jest widoczny gołym okiem. Oryginalny Kiddo miał ekran 7” (nie słyszał o IPS) 800×480, dwa rdzenie i, co najgorsze, 512MB RAM. I o ile tamten model sprzedawany był w cenie wynoszącej 333 złote w momencie premiery, tak Kiddo+ jest dostępny za 369 złotych.

O odporność tabletu dba mieszanka gumy i kauczuku, z których to materiałów została wykonana jego obudowa. Ale najważniejszą jego zaletą jest fakt, że uczy przez zabawę. Posiada szereg preinstalowanych aplikacji z różnych kategorii (edukacja, gdy, plastyka, muzyka, itp.), które mają pozwolić rozwijać się korzystającym z niego dzieciom. Oczywiście nie obeszło się również bez odpowiedniej kontroli rodzicielskiej, która pozwala trzymać rękę na pulsie podczas korzystania przez dziecko z tabletu.

Jak wspomniałam, Kiddo+ kosztuje 369 złotych. Stronę z aplikacjami edukacyjnymi, o której napomknęłam w treści wpisu, znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona