Ważne

Czy tak będzie wyglądać Microsoft Lumia 940?

Cityman i Talkman – takie kodowe nazwy mają nosić Lumia 940 i Lumia 940 XL, o których spekuluje się od wielu tygodni. Dziś do sieci trafiło zdjęcie mające przedstawiać mniejszy z modeli.

Trudno prorokować czy zdjęcie to jest prawdziwe, czy nie, ale jak zawsze w przypadku przecieków warto traktować je z przymrużeniem oka. Tym bardziej, że barwy w logo Microsoftu na nim umieszczonym dość znacznie odbiegają od tych prawdziwych, co już jest dość podejrzane. Zwróćcie też uwagę na to, że telefon ten wygląda nieco jak połączenie Lumii 640 XL (tylna obudowa) i Lumii 830 (ramki).

Z najnowszych informacji wynika, że Lumia 940 ma zostać wyposażona nie w 5-calowy wyświetlacz, a 5,2-calowy, ale o tej samej rozdzielczości – 2560 x 1440 pikseli. Za działanie smartfona ma odpowiadać sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3GB RAM oraz system Windows 10. Pamięci wewnętrznej otrzymamy 32GB z możliwością rozbudowy o 128GB, natomiast zdjęcia zrobimy aparatem 20 Mpix z potrójną diodą LED i kamerką przednią 5 Mpix.

Premiera Microsoft Lumia 940 spodziewana jest w okolicy połowy roku.

Komentarze

 • Łukasz

  Fajnie, jakby microsoft w końcu zrobił wodoodpornego smartfona. Myślę, że wtedy też więcej osób, by się zainteresowało tym. :)

  • ms

   Wtedy bym go kupił:)

 • Pawel

  Okropne to logo.

 • rafff

  A dlaczego i tyle jak na 64 bit procesor tyle 3 gb ram. Procesor powinien posiadać 4gb .

 • fred

  W okolicach połowy roku.
  Czyli wrzesień-październik.

 • valdi71

  Czekam na te nowości od MS. Przyznam, ze kupiłem żonce 640-tke XL i fajnie to chodzi. Spartańskie menu, mało aplikacji…PROSTOTA (nie prostactwo) i to mi się podoba. Żonka zmieniła ANDROIDA za moja namową i przekonała się do tego.
  Ja celuję w 740-tkę, lub 840-tkę :)…któraś z nich będzie moja jak dożyję :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona