Ważne

Asus Zenfone 2 otrzymał aktualizację – jest nadzieja na dłuższy czas pracy

Zenfone 2 jest bardzo ważnym produktem w portfolio Asusa. Widać to również po zaangażowaniu firmy w jego ulepszanie. Od jego momentu premiery na pierwszych rynkach smartfon ten dostał co najmniej dwie aktualizacje oprogramowania. Pierwsza pojawiła się kilka dni temu, ale poza poprawkami wydajności nie wprowadzała zbyt wielu usprawnień. Dziś natomiast na ekranie mojego urządzenia wyskoczyło powiadomienie o dostępności nowej wersji oprogramowania. Changelog tej wersji jest już nieco dłuższy, dlatego warto o niej napisać.

Najnowsza wersja oprogramowania oznaczona została numerem V2.15.40.10_20150425 i przeznaczona jest dla Asusa Zenfone 2 ZE551ML. Aktualizacja waży 82,89MB, a jej zainstalowanie, jak głosi komunikat na ekranie smartfona, trwa ok. 10 minut (łącznie z aktualizacjami aplikacji).

Mamy do czynienia ze sporą aktualizacją. I faktycznie, bowiem skupia się na wielu aspektach działania Asusa Zenfone 2. Na pierwszy plan wysuwają się usprawnienia: w aparacie (ciekawe czy faktycznie jakość zdjęć po aktualizacji będzie lepsza niż przed), zarządzaniu pamięcią operacyjną, przeglądaniu stron internetowych w wersji desktopowej w domyślnej przeglądarce Asusa. Poprawki dotyczą również funkcji Miracast, trybu Ultra Saving (bardzo oszczędnego) i co chyba najważniejsze, czasu pracy akumulatora – zwłaszcza w trybie czuwania (sprawdzę oczywiście jak jest w rzeczywistości).

Z faktycznie rzucających się w oczy zmian już po pierwszym uruchomieniu telefonu po aktualizacji warto wymienić dodanie menadżera autouruchamiania (do którego skrót został dodany na belkę systemową w miejsce Quick Memo oraz ikona na ekranie domowym), usprawnienie odblokowywania ekranu za pomocą dwukrotnego tapnięcia – teraz metoda ta działa dużo szybciej oraz szybsze robienie zdjęć.

Przypomnę tylko, że moje obszerne pierwsze wrażenia z użytkowania Asusa Zenfone 2 znajdziecie w tym wpisie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona