Ważne

Lark Ultimate 7i Win – tablet z Windowsem 8.1 oraz 3G za 349 złotych

Ostatnio wielką popularnością cieszą się tanie tablety, pracujące pod kontrolą Windowsa. Zawdzięczają to głównie świetnemu systemowi oraz atrakcyjnej cenie. Do tej walki wkracza nowy model Lark – Ultimate 7i WIN z siedmiocalowym wyświetlaczem. Czy warto zwrócić uwagę na to urządzenie?

Larka najbardziej wyróżnia ekran. W tym przypadku ma przekątną 7 cali i co ważniejsze, został wykonany w technologii IPS. Niestety sama rozdzielczość jest dosyć słaba. 1024 x 600 pikseli to wynik nieprzystający świeżo zaprezentowanemu tabletowi, szczególnie, że zwykłe HD stało się obowiązującym standardem.

Jak przystało na budżetowy tablet z kafelkami, serce Ultimate 7i WIN stanowi układ Intel Atom Z3735G. Taki procesor zapewnia akceptowalną wydajność i w dodatku nie wymaga zbyt wiele od baterii. Szkoda jedynie, że producent zdecydował się na skromny 1 GB pamięci operacyjnej. Z kolei na nasze dane mamy 16 GB przestrzeń wbudowaną. Preinstalowany został Windows 8.1, a w pakiecie z nim otrzymamy także pakiet Office 365.

Na pokładzie znalazły się również dwa aparaty: przedni ma 0,3 Mpix, a tylny 2 Mpix. Warto wspomnieć o wbudowanym module 3G, co jest niezaprzeczalną zaletą. Natomiast lekko zawiodła mnie pojemność ogniwa. Według Larka bateria 3100 mAh powinna wystarczyć na 8 godzin ciągłej pracy – oby zapowiedzi okazały się prawdziwe.

Tablet jest dostępny w czterech kolorach: czarnym, zielonym, granatowym oraz czerwonym. Obudowa ma następujące wymiary: 188 x 107,5 x 10,3 mm, natomiast masa całości wynosi 250 gramów. Uważam, że świetnie sprawdzi się jako bardzo mobilne urządzenie.

Lark Ultimate 7i WIN jest już dostępny w Polsce za kwotę 349 złotych.

Lark Ultimate 7i WIN

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona