Ważne

Wyniki finansowe Microsoftu za pierwszy kalendarzowy kwartał roku 2015

Microsoft ogłosił właśnie wyniki finansowe za ubiegły kwartał, czyli pierwsze trzy miesiące roku 2015 (Q3 2015 według kwartałów fiskalnych). Czytelników Tabletowo zapewne najbardziej interesuje jak radzą sobie tablety Surface i linia smartfonów Lumia.

Zanim przejdziemy do szczegółów, zacznijmy od podstaw. Microsoft osiągnął 6,6 miliarda dolarów zysku przy 21,7 miliardach dolarów przychodu. Pion urządzeń odnotował 8-procentowy wzrost do poziomu 9 bilionów, a Office 365 ma już 12,4 miliona użytkowników. Przychody z linii Surface to 713 milionów dolarów – nie przekroczyły miliarda, tak jak to miało miejsce w poprzednim (świątecznym) kwartale. Rok do roku, przychody te wzrosły jednak o 44$ (53% uwzględniając zmiany kursów walut).

wyniki1Przychody ze smartfonów wyniosły 1,5 miliarda dolarów, do czego przyczyniło się 8,6 miliona sprzedanych Lumii (18% więcej niż przed rokiem). Tak zwana chmura Microsoftu wzrosła o 106% (znowu trzycyfrowo – do poziomu 6,3 miliarda), ale nie chodzi tu o samo Azure, ale głównie o Office 365 i Dynamics CRM. Najwięcej traci Windows – licencje OEM spadły  26% a OEM Pro o 19% – głównie ze względu na spadek sprzedaży PC i zmniejszenie opłat za licencje okienek.

wyniki2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona