Ważne

Nie będzie nowych tabletów Colorovo – marka znika z rynku

Od jakiegoś czasu spekulowano na ten temat, ale dopiero dziś informacja ta została podana do ogólnej wiadomości. Marka Colorovo, należąca do ABC Data, znikna z rynku. A mi nasuwa się na myśl tylko jedno zdanie: to było wyłącznie kwestią czasu.

Rynek tabletów, na którym działało Colorovo, w ostatnim czasie nasycił się na tyle, że firmom na nim obecnym jest coraz trudniej walczyć o klienta. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą B-Brandy, których na rynku działa całkiem sporo i oferują urządzenia bardzo zbliżone do siebie pod względem nie tylko ceny i parametrów, ale także wyglądu.

Colorovo nie jest pierwszą marką, która zdecydowała się na taki ruch. Dużo wcześniej z rynku zniknął Yarvik, a w międzyczasie, bardzo po cichu – Trak, ale mało kto o tym pamięta. Pytanie, jakie pojawi się w głowach wielu z Was, zapewne będzie brzmiało – która marka następna? Trudno jednak cokolwiek prorokować w tym temacie. Zwłaszcza, że działanie sporej liczby firm opiera się nie tylko na tabletach, ale też smartfonach. Colorovo natomiast w głównej mierze poświęciło się tym pierwszym. Ale przecież “trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…”.

Oczywiście to, że Colorovo nie będzie sprzedawało nowych produktów, nie oznacza, że marka kończy wsparcie dla użytkowników swoich urządzeń. Cały czas będzie działał serwis gwarancyjny i obsługa klientów.

Informacja jest już oficjalna – zniknięcie z rynku tabletów i smartfonów marki Colorovo zapowiedziała Ilona Weiss, która stoi na czele ABC Data.

Komentarze

 • Zecik123

  Oby następne było Kiano.

  • Adam

   Prędzej GoClever

   • Oizo

    Ja bym wróżył Kruger&Matz. Nie lubie tej firmy. Kiano tez moze poleciec jak dla mnie.

 • Pawel

  Mam Yarvika, całkiem pryzwoity sprzęt jak za swoją cenę. Colorovo nie miałem ale mi nie szkoda.

 • 123qwerty

  Mam właśnie tablet Colorovo 10.1′ z Win 8.1. Wykonanie niezłe. Działa bardzo dobrze. W komplecie z klawiaturą kosztował 549 zł. Atom 3735 zapewnia w Cinebench 11.5 1,08pkt. Strony internetowe, filmy, Youtube itp zatosowania – wszystko działa bardzo dobrze. Konkurencja była droższa od 200 do 1000 zł. Szkoda.

 • xUkasz741

  “Trak, ale mało kto o tym pamięta.” O, to jestem w tym gronie :D Te odtwarzacze mp3.. :D Za to sprzętu Colorovo na żywo nie widziałem – jedynie na stronkach sklepów.

 • robson82

  nie dziwię się bo były nie wypałem i awaryjne porównując z KM to KM wypada lepiej. ja sam z zakupu colorovo i ich serwisu byłem mega nie zadowolony i przesiadłem się na KM 1081.

 • Sony

  Nie będą sprzedawać marki Colorovo – ale przecież mogą sprowadzać te same tablety nie brandowane. W końcu producentów w Chinach jest sporo.

 • Laura

  Szkoda , niezłe były i tanie. Dlatego pewnie takie obniżki ostatnio ne Supreme 8 x pełnym Windowsem…

 • Karol

  Tablety Colorovo są super i w super cenie. Mój kolega ma taki 10 cali 3G, z klawiaurą, trochę się nim bawiłem i ten tablet potrafi w praktyce wszystko to co laptop z windowsem. Bteia trzyma supr , a o jakiś zacinkach czy spowolnieiniach nie ma mowy. Sam zbieram na nigo kasę ( 699 zł ), ale teraz muszę się zastanowić.

 • Cleron

  Teraz Colorovo czyści magazyny i sprzedaje tablety 10.1 3G, 32 GB, 2 GB ramu po 699 zł i wato taki tablet kupić, te tablety chodzą lepiej od niejednego “markowego” i są lepiej skonfigurowane na czystym i pełnym windwse 8.1 bez nakładek z oficem.

 • xTotti

  Ich tablet CityTab Supreme 8 z Windowsem 8.1 jest bardzo fajny. Za 299zł to się bardzo opłaca. Ja mam bliźniaka od KIANO (w środku mają identycznie to samo) i jestem z niego bardzo, bardzo zadowolony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona