Ważne

Tablety Samsung Galaxy Tab S2 otrzymały certyfikat Bluetooth

Pierwszy tablet Samsunga z ekranem Super AMOLED ujrzeliśmy podczas MWC 2011. Jednak dopiero w zeszłym roku Koreańczycy wypuścili dwa modele linii Galaxy Tab S, które w przeciwieństwie do Taba 7.7, były ogólnodostępne. Wkrótce minie dwanaście miesięcy od premiery Tab S 8.4 i Tab 10.5. Co wiemy o kolejnych „eS-kach”?

Samsung Galaxy Tab S2 będzie dostępny w dwóch wariantach: z ekranem 7,9 (SM-T71x) i 9,7 cala (SM-T81x). Oba tablety otrzymają wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli – proporcje 4:3 zawitają zatem do kolejnych produktów Koreańczyków. W jego wnętrzu zagości Exynos 5433, znany z Galaxy Note 4. Cztery rdzenie ARM Cortex A57 i taka sama ilość ARM Cortex A53, w połączeniu z ARM Mali T760MP6 zapewnią znakomitą wydajność oraz płynność.

Na prawdziwy multitasking pozwolą 3 GB RAM-u. Warto wspomnieć, że według ostatnich doniesień Samsungi Galaxy Tab S2 zostaną wykonane z aluminium – sądzę, że ich obudowy zostaną stworzone na wzór tego, co znamy ze smartfonowej serii Galaxy A. W dodatku nowe tablety Koreańczyków mogą stać się najcieńsze na rynku. Podobno mają mieć zaledwie 5,4 mm grubości. Takie posunięcie musi odbić się negatywnie na pojemności baterii: Tab S2 7.9 będzie posiadał ogniwo 3580 mAh, a Tab S2 9.7 – 5870 mAh.

Niestety obawiam się, że tylny aparat 8 Mpix będzie mocno wystawał. Zaskoczeniem może być przednia kamerka – rozdzielczość 2 megapikseli w erze selfie stanowi mizerny wynik. Dzięki temu, że nowe Taby S (póki co w wersji LTE) przeszły certyfikację Bluetooth, wiemy o zastosowanej wersji tegoż modułu – 4.1.

Powyższe certyfikaty Bluetooth pokazują, że Samsungi Galaxy Tab S2 są coraz bliższe oficjalnej premiery. Obstawiam równie wielką prezentację, co w przypadku ich poprzedników. Uważam, że będą stanowiły ważny element w portfolio Samsunga.

Czekacie na nowe Taby S?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona