Ważne

Ciekawostka: iPad papieża Franciszka sprzedany za 30 tysięcy dolarów

Jakiś czas temu rozpoczęła się wyjątkowa aukcja charytatywna, na którą wystawiony został tablet obecnego papieża – Franciszka. Ostateczna cena jest wręcz zawrotna, a cel szczytny, warto zatem napisać na ten temat kilka słów w ramach nietypowej ciekawostki.

Papież Franciszek otrzymał iPada od watykańskich administratorów sieci w marcu 2013 roku. Pamiątką po tym wydarzeniu jest inskrypcja znajdująca się na tylnej obudowie urządzenia, widoczna na zdjęciu. Napis brzmi: „His Holiness Francisco. Servizio Internet Vatican, March 2013” (tł. „Jego Świątobliwość Franciszek, administratorzy sieci Watykan, marzec 2013”). W zestawie z tabletem znajduje się klawiatura Logitech i certyfikat potwierdzający, że iPad ten należał do papieża Franciszka, podpisany przez jego sekretarza, Fabiana Pedacchio Leaniz.

Nie wiadomo jak długo urządzenie było używane przez papieża, ale już sam fakt, że był jego własnością sprawił, że na aukcji ostateczna cena urosła aż do 30,5 tysiąca dolarów. Nie jest to co prawda 320 tysięcy dolarów, za które kupiono motor papieża, ale i tak robi spore wrażenie.

Tablet został kupiony przez osobę, która chce pozostać anonimowa. Natomiast cała kwota przeznaczona zostanie na urugwajską szkołę dla biednych.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona