Ciekawostka: iPad papieża Franciszka sprzedany za 30 tysięcy dolarów

Jakiś czas temu rozpoczęła się wyjątkowa aukcja charytatywna, na którą wystawiony został tablet obecnego papieża – Franciszka. Ostateczna cena jest wręcz zawrotna, a cel szczytny, warto zatem napisać na ten temat kilka słów w ramach nietypowej ciekawostki.

Papież Franciszek otrzymał iPada od watykańskich administratorów sieci w marcu 2013 roku. Pamiątką po tym wydarzeniu jest inskrypcja znajdująca się na tylnej obudowie urządzenia, widoczna na zdjęciu. Napis brzmi: “His Holiness Francisco. Servizio Internet Vatican, March 2013” (tł. “Jego Świątobliwość Franciszek, administratorzy sieci Watykan, marzec 2013”). W zestawie z tabletem znajduje się klawiatura Logitech i certyfikat potwierdzający, że iPad ten należał do papieża Franciszka, podpisany przez jego sekretarza, Fabiana Pedacchio Leaniz.

Nie wiadomo jak długo urządzenie było używane przez papieża, ale już sam fakt, że był jego własnością sprawił, że na aukcji ostateczna cena urosła aż do 30,5 tysiąca dolarów. Nie jest to co prawda 320 tysięcy dolarów, za które kupiono motor papieża, ale i tak robi spore wrażenie.

Tablet został kupiony przez osobę, która chce pozostać anonimowa. Natomiast cała kwota przeznaczona zostanie na urugwajską szkołę dla biednych.

Komentarze

 • Kewin Karlos

  Ciekawszą informacją byłoby podanie, co kupił na miejsce iPada ;-)

  • Albo co dostał ;-) Tylko że nie wiadomo…

   • Kewin Karlos

    A tak poważnie zaniepokojony jestem faktem eksponowania (mam nadzieję, że mimowolnie i niechcący) przez tak szacowną instytucję – jednej firmy. Proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę, ale po raz pierwszy Stolica Apostolska wystawiła przedmiot tak silnie i jednoznacznie kojarzący się z rynkiem.

    • Wcześniej papież Franciszek przekazał na aukcję charytatywną swojego Harleya… imo nie można tego traktować w takich kategoriach.

  • Skafander

   Myślę że jednak został z niczym, to nie człowiek żyjący w świecie wymiany elektroniki co kwartał :)

  • źródła zbliżone do Castel Gandolfo podają, że przesiadł się na Surface ;)

 • netdog

  Guzik prawda.Przesiadł się na Dell Venue ( na Androidzie) bo przy przełączaniu stron w przeglądarce trzeba czekać “trzy zdrowaśki” na nastepną.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona