Wiko VIEW

Sony Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Ultra w pierwszym, dość szczegółowym przecieku

Chyba wszyscy spodziewaliśmy się premiery najnowszego flagowca Sony, Xperia Z4, podczas marcowych targów MWC w Barcelonie. Urządzenie jednak nie zostało wtedy zaprezentowane, a my wciąż czekamy na oficjalne wieści na temat daty premiery, która cały czas pozostaje wielką niewiadomą. Tymczasem w sieci, za sprawą portalu Android Origin, pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące… Sony Xperia Z5 i dwóch pokrewnych modeli: Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Ultra.

Z informacji przekazanych przez podobno wiarygodne źródło wspomnianego portalu wynika, że wraz z premierą Xperia Z4 Sony zakończy tworzenie smartfonów “na jedną modłę”. Tym samym Xperia Z5 ma porzucić Omni-Balance na rzecz nowego designu. Jakiego? Na takie informacje chyba jest póki co jeszcze zbyt wcześnie.

Ale tu pojawia się kolejna ciekawa informacja. Otóż okazuje się, że mimo tego, że premiera Xperii Z4 będzie miała miejsce (prawdopodobnie) w drugim kwartale, już pod koniec bieżącego roku ma zadebiutować następca, Xperia Z5. A wraz z nim jeszcze dwa inne modele: Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Ultra. Choć tu mamy kolejne wieści, według których premiera produktów może zostać przesunięta na styczeń 2016 roku, tak, by Qualcomm zdążył dostarczyć Snapdragona 820, dzięki któremu ma działać Xperia Z5 i Xperia Z5 Ultra (nie wiadomo jaki procesor znajdzie się w Xperii Z5 Compact).

Kolejna sprawa: czytnik linii papilarnych w technologii Qualcomma – Ultrasonic Sense ID. Otóż z przecieków wynika, że jedynym przedstawicielem serii “Z5”, który go otrzyma, będzie Xperia Z5 Ultra. “Zwykła” Zetka może go nie posiadać. Pozostałe parametry Xperii Z5 i Xperii Z5 Ultra to wyświetlacze o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 pikseli) o nieznanych na razie przekątnych, 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz nowy sensor aparatu z optyczną stabilizacją obrazu.

Jak zawsze jednak w takich przypadkach – przyjmujcie te rewelacje z przymrużeniem oka i odpowiednio dużym dystansem. Ale jeśli jednak powyższe informacje okażą się prawdziwe, będziemy mieli do czynienia z bardzo ciekawymi produktami. Szkoda tylko, że dowiadujemy się szczegółów na ich temat na wiele miesięcy przed premierą…

Komentarze

 • miku666

  ciekawe jeszcze 4 nie wyszła a oni już 5 szykują he he kto kupi 4 to będzie pluł se w brodę że parę miesięcy mógł poczekać i mieć TZW najnowszy telefon POWODZENIA

  • Adam

   Ale nie będzie mógł powiedzieć że został tym zaskoczony.

  • barilla

   Przecież to nie żadna nowość że Sony wypuszcza flagowce dwa razy do roku…

  • Mee Go

   Teraz już nie kupi.

 • ΔMI

  To śmieszne…kolejny raz, kiedy Sony nie zdążyło wypuścić nowego flagowca a już są przecieki o jego następcy. Trochę to żałosne tak naprawdę.

  • Adam

   Co w tym złego?

   Przynajmniej wiemy jak wyglądają ich plany.

 • john

  Ałfonowi 6 daleko do xperia Z2 Z3. Ałfon jest 2 lata z tyłu. Tylko w cenie przoduje. Wystarczy wejść na porównywarke telefonów i porównać iPhone 6 i xperia Z2.

  • Kpx22

   Ale w jaki sposób ma porównać popatrz na ten śmigający system, a wszystkie gry z apple store spokojnie powinny jeszcze chodzić na iphone 5/5s (a gry na ios są o niebo lepsze niż te na androida)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona