Ważne

Lenovo A5860: 5,5″ z LTE gości w TENAA

Dzięki chińskiemu urzędowi certyfikacyjnemu TENAA do sieci przecieka wiele informacji odnośnie urządzeń, które mają zostać zaprezentowane w ciągu kolejnych tygodni (czasem miesięcy). Dziś za jego sprawą poznaliśmy nadchodzącą nowość firmy Lenovo, która w ostatnim czasie nie tylko ostro rozwija swoją linię tabletów, ale również smartfonów. Szkoda tylko, że z ich dostępnością w Polsce jest marnie…

Lenovo A5860, bo o nim mowa, to – patrząc po jego specyfikacji – kolejny przedstawiciel 5,5-calowych smartfonów ze średniej półki. Można się zastanawiać czy rynek potrzebuje tego typu produktów, ale odpowiedź nasuwa się sama – oczywiście, że tak. Podobnie jak najtańszych tabletów. Między innymi dlatego, by użytkownicy, którzy nigdy nie mieli tak dużego smartfona (lub tabletu w ogóle) mogli zapoznać się z tego typu sprzętem. A oprócz tego przecież nie każdy jest na tyle wymagającym użytkownikiem, by kupować od razu urządzenie za dwa tysiące (lub więcej).

Z informacji dziś ujawnionych wynika, że Lenovo A5860 ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor Mediateka (64-bitowy, 1,3GHz), 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD. Całość będzie pracowała pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop z nakładką Vibe UI.

Urządzenie nie będzie podążało za trendem montowania jak najlepszej przedniej kamerki, bowiem otrzymamy tu 2 Mpix, natomiast z tyłu – 8 Mpix. Pozytywnym akcentem natomiast będzie tu LTE.

Pozostałe parametry A5860 pozostają nieznane, aczkolwiek wszystkiego na jego temat powinniśmy się dowiedzieć już niebawem.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona