Snapseed 2 – jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia obróbki zdjęć w mobilnej aplikacji

Wraz z popularyzacją coraz lepszych aparatów w smartfonach coraz więcej ludzi zaczyna fotografować i dzielić się zdjęciami w sieci (na Instagramie czy bezpośrednio na portalach społecznościowych). Sama nie jestem fotografem, ale bardzo lubię robić zdjęcia – łapać ulotne chwile i zatrzymywać w kadrze ładne widoki. Za pomocą Snapseed można sprawić, by fotografie wyglądały dużo lepiej. A po ostatniej aktualizacji programu możliwości retuszu jest jeszcze więcej. Tym samym bardzo dobry program stał się jeszcze lepszy.

Za pomocą Snapseed 2 (zaktualizowanego Snapseed) można edytować zdjęcia na bardzo profesjonalnym poziomie, dotychczas dostępnym głównie w programach typowo desktopowych (w dodatku płatnych). W nowej wersji programu znajdziemy takie nowości, jak możliwość selektywnego nakładania filtrów – tj. edytowania poszczególnych partii zdjęcia według upodobań (widoczne na gifie poniżej), jak również korzystanie z pędzla i edycji jasności, ekspozycji, temperatury i nasycenia za jego pomocą.

Penguin_Animation-snapseed

Mamy także dostęp do historii edycji zdjęcia z możliwością usunięcia poszczególnych dokonanych zmian czy nowych narzędzi, w tym: rozmycie (Lens Blur) i Tonal Contrast.

A oprócz tego aplikacja doczekała się aktualizacji interfejsu – wygląda zupełnie inaczej w stosunku do poprzedniej wersji oraz polskiej wersji językowej.

Aplikacja dostępna jest oczywiście za darmo zarówno na Androida, jak i iOS. Z tego, co widzę, wersja 2.0 dostępna jest aktualnie wyłącznie w App Store, natomiast w Google Play wciąż jest wersja 1.6 (można jednak pobrać .apk z 2.0 – tutaj).

Jeden z przykładów zdjęć edytowanych w Snapseed (Meizu MX4 + kielecki zalew o zachodzie słońca):

meizu-mx-4-snapseed

Jeśli macie swoje ciekawe przykłady – wrzucajcie w komentarzach :)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona