Ważne

Samsung Galaxy Note 5 może otrzymać ekran Ultra HD

Obecnie każdy flagowy smartfon ma wyświetlacz o rozdzielczości Quad lub Full HD. Jednak niedługo możemy poznać pierwszy tabletofon z ekranem Ultra HD – prawdopodobnie taką właśnie matrycę otrzyma Samsung Galaxy Note 5. Co jeszcze o nim wiemy?

Oczywiście nowi przedstawiciele linii Galaxy Note zostaną zaprezentowani na wrześniowych targach IFA 2015 w Berlinie. Mimo że do premiery sporo czasu, już pojawiają się na ich temat pierwsze plotki.

Ostatni przeciek mówi o tym, że Note 5 będzie miał ekran Super AMOLED o przekątnej 5,89 cala, co w połączeniu z rozdzielczością 4K dałoby niewiarygodne zagęszczenie pikseli – 748 ppi. Choć moim zdaniem UHD bardzo negtywnie odbiłoby się na wydajności w zaawansowanych grach oraz czasie pracy…

Z kolei wariant Edge ma mieć podobno wyświetlacz 5,78 cala, a współczynnik zagęszczenia pikseli miałby wynieść 762 ppi. Warto nie traktować tych danych jako wiążące. Do momentu premiery bowiem wszystko może się jeszcze zmienić. Tym bardziej, że takie przecieki często okazują się nieprawdziwe.

Z drugiej strony któraś firma kiedyś będzie musiała stworzyć smartfon z ekranem 4K – to wydaje się normalną koleją rzeczy. Nadal bez odpowiedzi pozostaje pytanie, który producent zdecyduje się na taki krok.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona