iOS 8.3 udostępniony – długa lista poprawek

Wczorajszego wieczoru firma Apple udostępniła aktualizację swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS dla tabletów iPad i smartfonów iPhone. Najnowsza wersja oprogramowania oznaczona została numerem iOS 8.3 i wnosi całkiem sporo usprawnień i poprawek.

Lista zmian, które zostały zaimpementowane w iOS 8.3, jest zaskakująco długa. Wprowadzone poprawki i zmiany, choć nie rewolucyjne, powinny wnieść komfort użytkowania mobilnych urządzeń Apple na wyższy poziom.

I tak, iOS 8.3 wprowadza usprawnienia związane ze stabilnością połączeń WiFi i Bluetooth, klawiaturami firm trzecich, skrótami klawiszowymi, zakładkami w przeglądarce Safari, aplikacją Wiadomości, jak również ogólnym otwieraniem poszczególnych programów i ich czasu reakcji. Poprawek doczekały się również takie rozwiązania, jak CarPlay, wydarzenia w aplikacji Kalendarz, Centrum Sterowania czy VoiceOver, a asystentka głosowa Siri zaczęła mówić w nowych językach – niestety, wciąż nie w naszym rodzimym (dodano obsługę takich języków, jak holenderski, duński czy tajski).

Jeśli jesteście posiadaczami urządzeń Apple, aktualizacja powinna powiadomić Was o swojej dostępności automatycznie. Jeśli powiadomienie nie wyskoczyło, szukajcie jej z poziomu ustawień.

Komentarze

 • Arrczi

  Nie, dziękuję.
  Zostaję przy iOS7.
  Nie mam problemów z połączeniem i stabilnością WiFi, a CarPlay nie posiadam :)

  • olo

   A ja zostaję przy iOS6…. Przez całe iOS 7 i 8 Apple nie naprawiło bug’a uniemożliwiającego zamykanie aplikacji kiosk gestem….

   • Arrczi

    Mnie iOS7 przekonał. Szybki dostęp do ustawień z dolnej belki jest super. Pozatym na iP5 miałem iOS7 i za Chiny Ludowe nie chciał gadać z iPad na iOS7

  • Gosc

   Niestety IOS7 ma jedną wadę jak niechcący usuniesz zdjęcie lub wideo. Trudno to odzyskać. W IOS8 idzie to na 30 dni do osobnego folderu.

   Poza tym ja nie narzekam przy Iphone 5c na problemy z Wifi.

   • Arrczi

    Zdjęcia lecą po chmurze na komputer i nie zajmują zbędnie miejsca. Wyczytałem jednak w komentarzu, że suwak 2G powrócił? To może by mnie skłoniło do przesiadki na iOS8.3 Jest jeszcze za wcześnie i trzeba poczekać na małą łatkę. Zawsze coś na początku nie trybi.

 • ydc99

  Od aktualizacji na system iOS 8.3 nie działa na moim iPadzie Air internet od Plusa! Podobno nie mam uprawnień do transferu danych choć za abonamnet płacę! :-(

  • Aen21

   W ustawieniach APN wpisz wszędzie : internet i po temacie wszystko będzie Tobie działać

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona