Ważne
Wiko VIEW

iPad Pro pojawił się na nowych renderach

Jeszcze w tym roku zostanie oficjalnie zaprezentowany iPad Pro, który śladem konkurencji z Androidem na pokładzie, otrzyma spory, ponad 12-calowy wyświetlacz. Rąbka tajemnicy uchyliła nowa grafika. Przedstawia nowe urządzenie Apple’a w pełnej okazałości. O czym nas również informuje?

Wiemy już, że sercem tego tabletu najprawdopodobniej zostanie układ Apple A9X. Na pokładzie znajdzie się także miejsce dla 2 GB RAM-u, a nasze pliki będziemy mogli przechowywać w 16, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Do gier iPad Pro powinien nadać się wyśmienicie. W dodatku według ostatnich plotek będzie miał ogniwo o pojemności 11000 mAh – zobaczymy, czy w praktyce rzeczywiście zapewni długi czas pracy.

Grafika pokazuje, że urządzenie to będzie miało bardzo cienkie ramki po bokach. Oczywiście główne miejsce na froncie zajmie ekran o przekątnej zapewne 12,9 cala oraz rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. W aspekcie ostrości czcionek przegra z Samsungiem Galaxy Note Pro 12.2. Na dole znajdziemy przycisk Home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Zarówno z przodu, jak i z tyłu, znajdziemy aparaty nagrywające w rozdzielczości Full HD. Co ciekawe, wokół wyświetlacza mają znaleźć się aż trzy kamerki – prawdopodobnie Apple pójdzie śladem Amazonu i zapewni przestrzenny wygląd interfejsu, a także lepszą jakość wideorozmów.

Zobaczymy, kiedy Apple zaprezentuje szerszej publiczności iPada Pro. Zastanawiam się, czy Kalifronijczycy zaimplementują jakiekolwiek funkcje, aby użytkownicy mogli wykorzystać pełny potencjał tak dużego ekranu. Może zdecydują się na zastosowanie rysika i trybu Multiwindow? Choć znając życie, za cenę tego tabletu będziemy mogli kupić świetny laptop albo flagowy smartfon i hybrydę z Windowsem.

Czego oczekujecie po nowym iPadzie?

Komentarze

 • Marcin Wojciechowski

  No to mam dobrą wiadoość:) . Będzie duży iPad i jestem ciekaw co z teg wyjdzie, czy będzie to dalej tylko ograniczony i powiększony iPad Air2 czy też coś w rodzaju hybrydy z hybrydowym systemem bedącym połączeniem OS X z iOS? Osobiście trzymam mocno kciuki za nowe dziecko Apple i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  • Albert

   Z obecnych informacji wynika, że będzie to po prostu powiększony iPad z kilkoma akcesoriami, typu rysik i (mam nadzieję) klawiatura Bluetooth. Na hybrydę w wykonaniu Apple’a nie liczyłby – takie urządzenie mogłoby zagrozić nowemu Macbook’owi.

   • Marcin Wojciechowski

    Jeżeli iPad Air Pro będzie tylko powiększonym iPadem Air to nie ma co liczyć na prawdziwe konkurowanie ani z Galaxy Note ani z prawdziwymi hybrydami. Apple znów genialnie pokaże jak zmaronować potencjał ciekawego urządzenia swoimi głupimi i debilnymi ograniczeniami… :( . Co innego jeśli wielki iPad stałby się full wyposażoną hybrydą ze współdzieleniem ekranu, USB z hostem OTG tak by na nim pracować a nie tylko chwalić się, że ma się kolejną drogą zabawkę z logiem Apple.
    Ech pomarzyć sobie można bo Apple zawsze pójdzie swoją niezbyt mądrą i sensowną drogą bojąc się, że ich najnowsze niedorobione dziecko w postaci tego całego Macbooka bęzie źle się sprzedawać…
    Jeśli to co odpisałeś mi jest prawdą to tylko siąść i płakać….

 • Pawel

  Kamerka w jabłuszku?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona