Ważne

Rusza aktualizacja Sony Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact do Androida 5.0

Jakiś czas temu informowaliśmy, że aktualizacji Sony Xperia Z3 do Androida 5.0 Lollipop możecie się spodziewać w Polsce na przełomie marca i kwietnia. Polski oddział Sony dotrzymał słowa i właśnie dziś rozpoczął aktualizowanie swoich trzech urządzeń. Wśród nich, poza wspomnianym telefonem, znalazł się tablet Xperia Z3 Tablet Compact oraz mniejszy smartfon, Xperia Z3 Compact.

Co ważne, już w przyszłym tygodniu z aktualizacji do Androida Lollipop będą mogli się cieszyć użytkownicy starszych generacji urządzeń japońskiego koncernu. Mowa zarówno o tablecie – Xperia Z2 Tablet, jak i smartfonie – Xperia Z2.

Co z Zetkami pierwszej generacji? Na oficjalnym blogu Sony Polska czytamy: „kolejne aktualizacje dla smartfonów i tabletów z serii Xperia Z następować będą w następnych dniach, ich daty podamy w późniejszym czasie”.

W dalszej kolejności aktualizacja trafi do takich urządzeń, jak Xperia T2 Ultra oraz Xperia C3, jednak w ich przypadku konretny termin udostępnienia nowej wersji oprogramowania nie został ujawniony. Ważne jednak, że spekulacje dotyczące aktualizacji wyłącznie dla serii Xperia Z, nie potwierdziły się.

Do najważniejszych zmian, jakie zaszły w Androidzie Lollipop w stosunku do poprzedniej wersji systemu, poza wprowadzeniem Material Design, trzeba zaliczyć możliwóść przenoszenia aplikacji na kartę pamięci. Dodatkowo w Sony pojawiła się możliwość tworzenia profili użytkowników, jak również nowy wygląd powiadomień i ekranu blokady.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona