Ważne

Zenfone 2 debiutuje we francuskim sklepie Asusa. Znamy europejskie ceny

Nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że aktualnie najbardziej wyczekiwaną nowością Asusa jest Zenfone 2. Urządzenie zapowiedziane podczas CES 2015 w Las Vegas powoli zaczyna pojawiać się w sprzedaży, choć coś strasznie niemrawo. Wiemy, że w Europie urządzenie ma zadebiutować na przełomie marca i kwietnia, co najnowsze informacje zdają się potwierdzać.

Pierwszym krajem europejskim, w którym Zenfone 2 ma trafić na półki sklepowe, jest Francja i wiemy to nie od dziś. W ostatnich dniach jednak telefon ten pojawił się w ofercie przedsprzedażowej na oficjalnej francuskiej stronie Asusa, dzięki czemu mogę się z Wami podzielić europejskimi cenami produktu. A będą się one kształtować na poziomie:

 • ZE550CL (5″ 1280 x 720, Intel Atom Z2560, 2GB RAM, 16GB): 199 euro,
 • ZE550ML (5,5″, 1280 x 720, Intel Atom Z3560, 2GB RAM, 16GB): 249 euro,
 • ZE551ML (5,5″, 1920 x 1080, Intel Atom Z3580, 4GB RAM, 32GB): 299 euro.

A jak jest z dostępnością telefonu? Mimo że po wejściu w ofertę przedsprzedażową Asusa Zenfone 2 pokazuje się data dostępności 31 marca, w rzeczywistości przy każdym z modeli widnieje już inny termin wysyłki. Adnotacja “produkt zostanie wysłany nie później niż…” dla poszczególnych produktów:

 • ZE500CL: 2.04.2015,
 • ZE550ML: 8.04.2015,
 • ZE551ML: 22.04.2015.

Kiedy Zenfone 2 trafi do Polski? Oficjalnych wieści wciąż brak…

Dzięki Rafał! ;)

Komentarze

 • Gregor

  Czyli jednak wychodzi drożej niż mówiono na początku : /. Gdyby model ZE550ML (5,5″, 1280 x 720, Intel Atom Z3560, 2GB RAM, 16GB) kosztował 200 euro, to nie czułbym się oszukany.

  • Radier

   Oszukany? W styczniu były podane ceny bez VAT.
   ZE551ML jest przy tej cenie zdecydowanie lepsza opcją niż np. Oneplus One.

   • Gregor

    czyli 249 euro to jest 200 euro + francuski VAT?

    • Fidel

     Można tak przyjąć.

    • mastermind

     Jest to cena przedsprzedaży, więc może być dodatkowo zawyżona

 • Adam
 • Rob

  “Kiedy Zenfone 2 trafi do Polski? Oficjalnych wieści wciąż brak…”

  OK, u nas ma być później, ale co to za profesjonalizm, że nawet pracujący w asus Polska nie potrafią odpowiedzieć na tak proste pytanie: – „Kiedy planują wprowadzenie tych modeli na nasz rynek ? ” ?
  Czyżby tam był aż taka amatorka, że nie potrafią/nie chcą się dopytać wyżej w asusie?
  Czy może w całym asusie nie ma człowieka który jest w stanie odpowiedzieć na tak podstawowe pytanie?

  No tak, będzie, jak już będzie i za tyle ile będzie. Czyli nadal nie wiemy na ile atrakcyjna jest to oferta i czy w ogóle jest sens czekać.

  Czy oni liczą na to, że klient będzie czekał i czekał, aż łaskawie ktoś w końcu ogłosi termin wprowadzenia do sprzedaży, a potem jeszcze poczeka do tego czasu, czyli do chwili, gdy dobra oferta stanie się już tylko jedną z wielu podobnych.
  Czasami mam wrażenie, że jest obawa przed wypuszczeniem zbyt dobrego/atrakcyjnego cenowo produktu na rynek. ;)

  Ja wszystko rozumiem, że to też sposób na darmową reklamę, ale może by tak przestać pisać o obietnicach/zapowiedziach producentów i zacząć pisać o tym co jest dostępne u nas na rynku, to by się skończyły takie szopki? ;)

  • Moim zdaniem warto pisać o takich rzeczach, więc nie przestaniemy tego robić.

   Mam nieoficjalne informacje, że Asus zamierza wprowadzić Zenfona 2 do Polski w kwietniu. Ale to nie zależy bezpośrednio od Asus Polska, a od centrali – to centrala decyduje ile sztuk rozdysponować na które kraje. A że Polska nie jest krajem priorytetowym…

   • Rob

    OK, OK, było tam na końcu „ ;) „ .
    Napisałem to ze ze złośliwością w kierunku tychże producentów, którzy na obietnicach budują reklamę.

    Nie mniej podtrzymuję swoje zdanie, że brak takich podstawowych informacji nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem oddziału Asus-Polska, albo całego Asus-a.

    Dziwi mnie to, bo przy takiej konkurencji, to chyba właśnie im powinno zależeć bardziej na dokładnym doinformowaniu klienta o swoim produkcie, a oni oczekują że klienci będą czytać w kółko te nie konkretne obietnice i nie kupią w tym czasie nic od konkurencji.

 • Victor

  Znacie może jakiś odpowiednik mailboxde, ale z francuskim adresem?
  Nieźle się na niego napaliłeł.

 • Dylan

  Zastanawiam się która wersje Zenfona wybrać. Jaka jest różnica pomiędzy ekranem 720p a 1080p poza większym obciążeniem procesora i szybszym zużyciem baterii? Mam telefon z ekranem 1080p 1GB ram i 8 rdzeniowym procesorem MT6592 ekran jest jak żyleta ale duża rozdzielczość sprawia, że niektóre aplikacje staja się zbyt wymagające dla procesora, np. tomtom. Zaleta takiego ekranu jest szczegółowość, dla przykładu jak włączam pełna wersje serwisów takich jak wp czy interia, to bez powiększania wszystko jest czytelne, literki są małe ale bardzo wyraźne. Teraz pytanie jak w takiej sytuacji poradzi sobie ekran 720p? Czy można przeglądać pełne wersje stron bez potrzeby powiększania, litery nie będą rozmazane?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona