Krótko: Samsung Galaxy S6 rozebrany na części

Samsung Galaxy S6 jest flagową propozycją Koreańczyków i stanowi zmianę podejścia firmy do sprawy wykonania oraz wyglądu ich urządzeń mobilnych. Trzy tygodnie po premierze wreszcie i ten model został rozebrany na części. Czy samodzielna wymiana baterii będzie równie skomplikowana, tak jak to zostało podane w instrukcji?

Samsung Galaxy S6, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, został wyposażony w obudowę unibody, która została wykonana ze szkła oraz metalu. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać wysoką jakość wykonania oraz niewielką grubość. Niestety wszystko kosztem braku łatwo wymienialnej baterii oraz slotu na karty microSD. Do niedawna były to cechy wyróżniające flagowe modele linii Galaxy.

Na kanale ETrade Supply pojawił się filmik, pokazujący jak krok po kroku rozebrać najnowszą “eS-kę” na poszczególne części. Niestety cały proces jest dosyć skomplikowany i wątpię, że ktokolwiek niewtajemniczony w serwisowanie smartfonów, poradziłby sobie z np. samodzielną wymianą baterii.

W praktyce wymianę baterii w Samsungu Galaxy S6 będzie trzeba powierzyć serwisantowi. Szkoda, że w najnowszy model Koreańczyków jest dosyć skomplikowany w naprawie – zobaczymy, jaką ocenę wystawi mu portal iFixit.

Komentarze

 • phioseaf

  Film nie przedstawia jak rozebrać krok po kroku S6 ale jak go krok po kroku go złożyć :-s W sumie to dosyć istotnie bo trudno korzystać z instrukcji od końca….

  • Albert

   Już poprawione :)

 • Surykatka

  Dlaczego połowa waszych newsów zaczyna się od “KRÓTKO:” skoro i tak się rozpisujecie w artykułach. No chyba ze wpływa to na ilość kliknięć w artykuł :)

 • Kewin Karlos

  Dlaczego po złożeniu nie został włączony ? Poszło nie tak ;)

 • M W

  No i potwierdziło się, tak jak już pisałem: klejona tylna klapka. Zresztą, kto trzyma taki sprzęt 2 lata jak co roku jest jakaś nowość?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona