Ważne

Windows 10 zostanie oficjalnie udostępniony tego lata!

Windows 10 ma być swego rodzaju rewolucją. Microsoft zdecydował się zunifikować system, dzięki czemu na każdym urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to smartfon, tablet, laptop, pecet czy nawet Xbox, będzie można uruchamiać te same, uniwersalne aplikacje. Wszyscy od dłuższego czasu zadają sobie pytanie kiedy najnowsza wersja zostanie udostępniona w wersji finalnej. Dziś poznaliśmy ważną odpowiedź.

I tak, z Windowsa 10 oficjalnie już będziemy mogli korzystać tego lata. Co ważne, zostanie udostępniony w 190 krajach w 111 językach, przez co nie musimy się obawiać o polską wersję językową systemu. Nie została ujawniona konkretna data debiutu Windowsa 10, przez co możemy się domyślać, że jeszcze trwają ostatnie szlify i Microsoft zostawia sobie okienko bezpieczeństwa na ewentualne poprawki. Ale podanie konkretnej daty wydaje mi się jedynie kwestią czasu.

Wraz z informacją o terminie rynkowego debiutu Windowsa 10, Terry Myerson podzielił się wieściami o strategicznym partnerstwie nawiązanym z Lenovo. Głównym jej założeniem będzie oczywiście szybkie dostarczanie rozwiązań software’owych firmie, jak również wypuszczenie przez nią smartfona z Windowsem 10 – ma zadebiutować w połowie 2015 roku, zapewne zaraz po premierze samego systemu.

Ciekawostką jest również uruchomienie specjalnego programu dla wybranej grupy użytkowników Xiaomi Mi 4. Dzięki niemu posiadacze tego smartfona z Androidem (!) będą mogli pobrać Windows 10 Technical Preview i zainstalować go na tym właśnie telefonie. W tym szaleństwie jest metoda.

Komentarze

 • Może udostępnią Windowsa 10 w Play Store ;)

  • Tomasz Lenartowski

   Lepiej nie bo jeszcze go nazir przez pomyłke oceni jako “Syf i zabawka dla gimbazy, i program do pierdzenia BUAHAHAHA” 0/10

   • O nie , powiem szczerze i uczciwie że Xiaomi z WP8.1/W10 bym kupił ale nigdy z androsyfem i MIUI aby w tym grzebać i nie dostać żadnej aktualizacji od trolli

    • Mepia

     Nazir powinni cię zbanować za tą herezje.

     • Hahaha , powinni dać mi Xiaomi Mi4 Note gratis i przekonać do tej firmy albo niech spadają z tym badziewiem MIUI

 • Metek

  W10 na Xiaomi, ciekawie, ciekawie :)

  • Szczególnie dziwi, że “egzekutiwem” jest tam Hugo Barra, którego nie posądzam o sympatię do Microsoftu

 • Co będzie tak będzie i czekam na upgrade w WU dla mojego sprzętu z win8.1

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona