Ważne

Sony aktualizuje Xperię Z3 do Androida 5.0.2. W Polsce za ok. dwa tygodnie

Firma Sony zapowiadała, że aktualizacja do Lollipopa dla jej flagowego smartfona, Xperia Z3, pojawi się w lutym. Niestety prace nad jej wdrożeniem i późniejszym udostępnieniem przeciągnęły się, przez co dopiero teraz mogę przekazać Wam informację, że “androidowy lizak” trafił na Xperię Z3. A przy okazji też na Xperię Z3 Compact.

Aktualizacja wprowadza wiele zmian, ale najważniejsze z nich to zmiany, które zaszły w interfejsie. Wprowadzony został Material Design, dzięki czemu samo oprogramowanie zyskało zupełnie odświeżony wygląd – moim zdaniem dużo lepszy.

Oprócz spłaszczonych ikon mamy przede wszystkim takie nowości, jak:

 • nowy wygląd powiadomień i ekranu blokady,
 • możliwość przenoszenia aplikacji z pamięci wewnętrznej na kartę pamięci,
 • możliwość tworzenia kont wielu użytkowników i gości,
 • Android for Work.

W Polsce aktualizacja do Androida 5.0.2 dla Sony Xperia Z3 ma być dostępna za ok. dwa tygodnie – na przełomie marca i kwietnia.

Komentarze

 • szunajj

  Wiadomo coś kiedy będzie aktualizacja dla pozostałych Xperii z linii Z? :)

  • Adam

   W pierwszej połowie roku.

 • TrumpeK

  Pierwotnie SONY zapowiadało aktualizacje wszystkich swoich urządzeń do końca stycznia, ale wyszło jak wyszło.

  • Adam

   Nie, od początku zapowiadali aktualizacje jedynie serii Z.

 • Obiecanki cacanki a głupim radość i nadzieja że do końca roku jeszcze coś dostaną lub będą znów kupować nowy androsyf od Sony

  Jestem ciekawy jak to będzie ale jak widzę to wszystko już porzucili i tylko mają w planie Z aktualizować a to sygnał że nic innego tańszego nie należy kupować od tej firmy

 • kkw

  Kiedy dla Z-dwójki?

 • Lukasz

  @ Nazir. To prawda Sony to Sony i wcale nie chodzi o aktualizację “chociaż to swoją drogą” ale o trwałość Xperi. Mam Xperie SP i do dziś żałuję wyboru mimo iż ma już prawie 2 lata to powiem szczerze, że to hebel jakich mało. Jakość wykonania taka sobie (ramka pseudo aluminiowa lubi się sama wycinać i pękać, porzucone wsparcie na spier.. 4.3, który zaciąga hamulec ręczny i czasem ma dziwne odpaly, zasięg Wi-fi tragiczny, wyłącza aplikację sama, problemy ze stabilnością na 4.3 i ekran Tn, który wyświetla kolory blade i wyprane jak by był w persilu wyprany. Reasumując Sony mowie po tej kaszanie i niewypale papa bo polecieli w kulki z aktualizacjami, ekranem i serwisem, zwłaszcza, że podobno telefony serii Z pękają same z siebie a skur.. z serwisu każą bulic za fabryczne wady tak jak mi za “plyte glowna w Sp, która jest odkształcona przez to pewnie bo Sony wykonało tel z plasteliny co się sam w kieszeni wygina a koszt tego to 990 zl hahhahahahaa środkowy palec im prędzej pokaże nie za naprawę bubla zapłacę 1000 zł i nigdy więcej po za Ps4 od Sony nie wezmę a w szczegolnosci smartfon.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona