Google Now zyskał nową, ciekawą funkcję

Swojego pierwszego asystenta głosowego Google wprowadził trzy lata temu (Google Now). Od tamtej pory firma z Mountain View ciągle prężnie rozwija swoją aplikację. Najnowsza aktualizacja naszego wirtualnego pomocnika wprowadziła ciekawą opcję: możliwość głosowego wysyłania wiadomości przez Hangouts.

Dotychczas Google Now nie pozwalało nam wysyłać, za pomocą odpowiednich komend, wiadomości tekstowych za pośrednictwem np. Hangouts. Na szczęście Kalifornijczycy dodali tą, jakże użyteczną i praktyczną, funkcję w ostatniej aktualizacji dla swojego asystenta głosowego. Uważam, że w niedalekiej przyszłości właściciel Androida doda na pewno kilka innych usprawnień, które są wyczekiwane przez fanów.

Myślę, że w następnym tygodniu ten update powinien trafić na większość urządzeń mobilnych. Dobrze, że tak praktyczna funkcja wreszcie została wdrożona. Mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się też pełnej współpracy Google Now z aplikacjami firm trzecich. Wówczas asystent głosowy od Google byłby w najlepszej trójce tego typu aplikacji.

Poniżej znajdziecie zrzuty ekranu, pokazujące, jak wygląda cała czynność.

Myślę, że Google Now staje się coraz dojrzalszą aplikacją, która ciągle prężnie się rozwija. W dodatku stanowi coraz bardziej integralną część Androida. Zapewne to ten asystent głosowy jest istotnym elementem planu Google na stworzenie spójnego ekosystemu.

Dajcie znać, czy już otrzymaliście ten update.

Komentarze

 • Denis94

  Wsparcie dla naszego języka jest?

  • pimpim

   zapomnij.

 • kepilif

  OK, fajnie, ciesze się, ale jak widać w ustawieniach google/wyszukiwanie głosowe/wykrywanie “ok google” to jest szare na białym napisane “Ta funkcja jest obecnie niedostępna w tym języku”.

  • dodaj english i bedzie aktywna

   • kepilif

    Rzecz w tym, aby po Polsku rozumiało.

    • jak dodasz angielski to bedziesz mogl pytac w stylu: “ok google, ile lat ma adam malysz” :D

 • W Polsce i język polski to nadal lipa z Google

 • Nie rozumiem Google. Skoro w systemie bez problemu działają mechanizmy rozpoznawania i syntezy mowy w języku polskim. To co stoi na przeszkodzie żeby uruchomić pełne Google Nów w naszym rodzimym języku.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona