Ważne

Pierwszy smartfon marki VAIO po wyodrębnieniu od Sony: Phone VA-10J

W Sony zachodzą dość poważne zmiany. Jedną z nich jest sprzedaż marki VAIO, która nastąpiła w ostatnich miesiącach. Byłam bardzo ciekawa jakie produkty postanowi wprowadzić do oferty jej nowy właściciel, Japan Industrial Partners. Pierwszy smartfon właśnie poznaliśmy – VAIO Phone VA-10J.

O specyfikacji modelu nie można powiedzieć, by była zachwycająca. To raczej kolejny średniak trafiający do sprzedaży. VAIO Phone VA-10J posiada bowiem 5-calowy wyświetlacz IPS OGS o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, 2GB RAM, 16GB pamięci oraz system Android 5.0 Lollipop.

Telefon oferuje bogate zaplecze komunikacyjne: LTE, GPS, Bluetooth 4.0, WiFi, a do tego otrzymujemy akumulator o pojemności 2500 mAh, aparat 13 Mpix z diodą LED i możliwością nagrywania wideo w Full HD, kamerkę 5 Mpix oraz radio. Wymiary modelu ważącego 130 gramów to 141,5 x 71,3 x 7,95 mm.

Zagraniczne media od razu znalazły jego pierwowzór – urządzenie VAIO wygląda identycznie jak Panasonic Eluga U2 i, co więcej, oferuje zbliżone do niego parametry techniczne. Wszystko zatem wskazuje na to, że nie jest to projekt marki, a kupiony od jednej z fabryk z Shenzhen z dodanym odpowiednim logo na obudowie.

Informację o debiucie VAIO Phone VA-10J trzeba traktować jako typową ciekawostkę, bowiem najprawdopodobniej nie trafi do sprzedaży poza Japonią. Tam natomiast będzie dostępny od 20 marca w cenie wynoszącej 51000 jenów (w przeliczeniu ok. 1632 złote).

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona