Ważne

Huawei MediaPad X2 wyceniony rozsądnie – czekam na premierę w Polsce

Firma Huawei jeszcze jakiś czas temu kojarzona z niską jakością, niską ceną i przeciętnymi parametrami technicznymi. Po ostatnich produktach widać jednak, że ma wielkie ambicje stania się marką premium, a na pewno bardziej premium niż jest obecnie. Ascend Mate 7, którego miałam okazję testować pod koniec ubiegłego roku, zrobił na mnie świetne wrażenie. Nie inaczej było podczas targów w Barcelonie, kiedy to w moje ręce trafił MediaPad X2, którego cenę dziś poznaliśmy.

MediaPad X2 to 7-calowy tablet, choć ze względu na swoje stosunkowo niewielkie wymiary (jak na siedem cali) pozycjonowany jest przez producenta jako tabletofon. Bez większych trudności mieści się w jednej dłoni, a do tego posiada dwa sloty kart SIM (dual SIM), dzięki czemu faktycznie może (próbować) zastąpić smartfon.

Po oficjalnej prezentacji modelu kilka dni temu Huawei nie podzieliło się żadnymi szczegółami dotyczącymi ceny MediaPad X2. Dziś jednak się to zmieniło za sprawą chińskich źródeł. Dowiedzieliśmy się też, że urządzenie trafi do sprzedaży już za miesiąc, 6 kwietnia, natomiast w przedsprzedaży (na rodzimym rynku) będzie można go zamówić już 17 marca.

Ceny Huawei MediaPad X2:

  • 16GB pamięci, 3GB RAM: 1999 juanów (w przeliczeniu 1200 złotych*),
  • 32GB pamięci, 3GB RAM: 2499 juanów (w przeliczeniu 1500 złotych).

*cena w Polsce będzie wyższa niż przeliczona – trzeba pamiętać o wszelkiego rodzaju podatkach

Poniżej możecie zobaczyć wideo z moimi pierwszymi wrażeniami z MWC 2015. Natomiast parametry techniczne modelu możecie sobie przypomnieć w tym wpisie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona