Ważne

SanDisk zaprezentował… kartę pamięci microSD o pojemności 200GB

Targi MWC pełne są smartfonowych i tabletowych nowości. Ale nie samymi urządzeniami człowiek żyje. SanDisk zwrócił na siebie uwagę prezentacją karty pamięci microSD o największej aktualnie dostępnej pojemności – 200GB.

Na pewno wielokrotnie obiło Wam się o uszy, że niektóre flagowce są w stanie obsługiwać karty o pojemności nawet 1TB, ale… takich, póki co, na rynku nie ma. Dotychczas można było kupić karty maksymalnie 128GB i właśnie takich można było używać w większości droższych telefonów. Sandisk stwierdził jednak, że to za mało i postanowił dać nam większą alternatywę.

Według danych IDC, aktualnie siedem na dziesięć zdjęć robionych jest smartfonami i tabletami, a do 2019 roku stosunek ten ma się jeszcze bardziej zmienić – do dziewięciu na dziesięć. A trzeba je gdzieś pomieścić – tu naprzeciw potrzebom wychodzi SanDisk z kartą o dość długiej nazwie: 200GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I card, Premium Edition. Transfer ma wynieść 90MB/s, dzięki czemu będzie można przeslać ok. 1200 zdjęć w ciągu minuty. Na karcie ma się pomieścić nawet 20 godzin filmu nagranego w jakości Full HD.

Karta objęta jest 10-letnią gwarancją i charakteryzuje się odpornością na wodę, skrajne temperatury oraz magnetyzowanie. Została wyceniona na 399,99 dolarów, a na rynku zadebiutuje w drugim kwartale.

Komentarze

 • Adam

  Szkoda że taka wolna.

 • Arrczi

  Może uda się ją wcisnąć do nowego flagowca SAMSUNGA Galaxy S6 :)

  • Adam

   Tak, do slotu na no sim chyba

   • Tomek

    Haha :) S6 ma byc bez slotu na karty :)

    • Adam

     Dlatego będą wsadzać do slotu na nano sim

 • SyoMas

  Na Allegro od jakiegoś czasu można kupić no-name 256 GB za osiem dyszek. Niestety słabo z jakością, bo na znane mi trzy przypadki zakupu (w tym ja) dwie karty działają wadliwie (w tym moja). Na szczęście dostawca zwraca kasę bez zmrużenia. Najlepiej ta karta działała w moim S5 ale gdy tylko jej użyłem w jakimś czytniku w kompie to już się rozjeżdżała struktura katalogowa. Być może czytniki sobie nie radzą z tak dużymi kartami.

  • m

   Czy Ty wiesz o czym piszesz?

   http://pokazywarka.pl/z837ks/

  • tomp381

   W przypadku karty SanDisk to na razie cena powoduje pewną niekompatybilność.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona