Ważne

SanDisk zaprezentował… kartę pamięci microSD o pojemności 200GB

Targi MWC pełne są smartfonowych i tabletowych nowości. Ale nie samymi urządzeniami człowiek żyje. SanDisk zwrócił na siebie uwagę prezentacją karty pamięci microSD o największej aktualnie dostępnej pojemności – 200GB.

Na pewno wielokrotnie obiło Wam się o uszy, że niektóre flagowce są w stanie obsługiwać karty o pojemności nawet 1TB, ale… takich, póki co, na rynku nie ma. Dotychczas można było kupić karty maksymalnie 128GB i właśnie takich można było używać w większości droższych telefonów. Sandisk stwierdził jednak, że to za mało i postanowił dać nam większą alternatywę.

Według danych IDC, aktualnie siedem na dziesięć zdjęć robionych jest smartfonami i tabletami, a do 2019 roku stosunek ten ma się jeszcze bardziej zmienić – do dziewięciu na dziesięć. A trzeba je gdzieś pomieścić – tu naprzeciw potrzebom wychodzi SanDisk z kartą o dość długiej nazwie: 200GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I card, Premium Edition. Transfer ma wynieść 90MB/s, dzięki czemu będzie można przeslać ok. 1200 zdjęć w ciągu minuty. Na karcie ma się pomieścić nawet 20 godzin filmu nagranego w jakości Full HD.

Karta objęta jest 10-letnią gwarancją i charakteryzuje się odpornością na wodę, skrajne temperatury oraz magnetyzowanie. Została wyceniona na 399,99 dolarów, a na rynku zadebiutuje w drugim kwartale.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona