Ważne

Lenovo Ideapad Miix 300 – kolejny tani tablet z Windowsem 8.1

Kolejne budżetowe nowości z Windowsem 8.1 pochodzące od rynkowych gigantów raczej nikogo już nie zaskakują. Aktualnie stały się chlebem powszednim i tylko patrzymy, co ciekawego mogą zaoferować poszczególni producenci w najniższej półce cenowej. Dziś swojego najnowszego budżetowca przedstawiła firma Lenovo. Jest nim Ideapad Miix 300.

Jak się można domyślać już od początku, urządzenie to jest kolejnym przestawicielem 8-calowych tabletów. Jego matryca (IPS) wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z jasnością maksymalną wynoszącą 300 nitów. Jak przystało na tego typu sprzęt, mamy tu Windows 8.1 with Bing z roczną subskrypcją pakietu Office 365.

Za działanie tabletu odpowiada niesprecyzowany model procesora Intel Atom ze wsparciem ze strony maksymalnie 2GB pamięci operacyjnej RAM (czyli zapewne wersje z 1GB również się pojawią). Urządzenie oferuje do 64GB pamięci (co może sugerować debiut również wersji z 32GB pamięci) oraz akumulator o nieznanej pojemności, który ma jednak pozwolić na siedem godzin pracy.

Na jego pokładzie znajdziemy także slot kart microSD, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix oraz Bluetooth. Wymiary modelu ważącego 360 g, to 215 x 130 x 9,3 mm. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie.

Co prawda w prasówce polski oddział Lenovo nie wspomniał nic odnośnie ceny opisywanego produktu, w sieci mówi się, że cena będzie się zaczynała od 149 dolarów – oczywiście za model podstawowy. Do sprzedaży Miix 300 ma trafić dopiero w lipcu 2015 roku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona