Ważne
Wiko VIEW

Lenovo Ideapad Miix 300 – kolejny tani tablet z Windowsem 8.1

Kolejne budżetowe nowości z Windowsem 8.1 pochodzące od rynkowych gigantów raczej nikogo już nie zaskakują. Aktualnie stały się chlebem powszednim i tylko patrzymy, co ciekawego mogą zaoferować poszczególni producenci w najniższej półce cenowej. Dziś swojego najnowszego budżetowca przedstawiła firma Lenovo. Jest nim Ideapad Miix 300.

Jak się można domyślać już od początku, urządzenie to jest kolejnym przestawicielem 8-calowych tabletów. Jego matryca (IPS) wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z jasnością maksymalną wynoszącą 300 nitów. Jak przystało na tego typu sprzęt, mamy tu Windows 8.1 with Bing z roczną subskrypcją pakietu Office 365.

Za działanie tabletu odpowiada niesprecyzowany model procesora Intel Atom ze wsparciem ze strony maksymalnie 2GB pamięci operacyjnej RAM (czyli zapewne wersje z 1GB również się pojawią). Urządzenie oferuje do 64GB pamięci (co może sugerować debiut również wersji z 32GB pamięci) oraz akumulator o nieznanej pojemności, który ma jednak pozwolić na siedem godzin pracy.

Na jego pokładzie znajdziemy także slot kart microSD, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix oraz Bluetooth. Wymiary modelu ważącego 360 g, to 215 x 130 x 9,3 mm. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie.

Co prawda w prasówce polski oddział Lenovo nie wspomniał nic odnośnie ceny opisywanego produktu, w sieci mówi się, że cena będzie się zaczynała od 149 dolarów – oczywiście za model podstawowy. Do sprzedaży Miix 300 ma trafić dopiero w lipcu 2015 roku.

Komentarze

 • Tomasz Lenartowski

  Tyle tych newsów, że ciężko ogarnąć. Możemy liczyć na jakieś podsumowaniie na koniec imprezy?

 • mały kazio

  Dopóki Intel nie wypuści nowej serii Atomów, które znacząco wpłyną na parametry tanich tabletów i hybryd z Win8 to tak naprawdę nie ma znaczenia czy kupuje się nowy model czy sprzed roku, bo poza obudową praktycznie się niczym nie różnią.
  Nawet lepiej jest kupić używany model zeszłoroczny bo ma się Office na zawsze a nie na rok.

 • Ciekawie się zapowiada

  Mam Lenovo Miix2’8 z 3G wersja 64GB i 2GB’Ram bardzo to fajnie wygląda i się sprawdza

  • kazik

   Jedyne co masz to foty z netu.

   • Jasne , popatrz i możesz się poślinić bo jeszcze długo Ci mama takiego nie kupi

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona