Ważne

Krótko: Czy Huawei stworzy nowego Nexusa?

Ostatnia generacja Nexusów została zaprezentowana światu 15 października 2014 roku. Wówczas poznaliśmy pierwszy phablet w historii serii, a także 9 calowy tablet. Jednak im bliżej premiery nowych urządzeń, tym więcej będzie się pojawiało o nich informacji.

Według ostatnich plotek Google raczej zdecyduje się na wypuszczenie aż dwóch smartfonów serii Nexus, co wydaje się być dosyć niewiarygodne. Prawdopodobnie będą dwa modele, różniące się się zarówno przekątną ekranu, jak i ceną. Nie wolno przecież zapominać, że nie każdy chce mieć tabletofon. Uważam, że byłaby to bardzo dobra decyzja firmy z Mountain View.

Warto wspomnieć także o innych doniesieniach. Produkcją droższego fonbletu klasy premium zapewne zajmie się LG, który jest dobrze wspominany przez fanów Nexusów. Natomiast produkcją tańszego i mniejszego wariantu miałby zająć się jeden z chińskich producentów. Spośród wszystkich firm, największe szanse ma Huawei. W końcu jest to gigant rynku mobilnego i ze swoim zapleczem, mógłby stworzyć ciekawy smartfon dla Google’a. Oby był to kompaktowy telefon o bardzo dobrych parametrach.

Według mnie powierzenie LG oraz Huawei produkcji nowych Nexusów, byłoby dobrą decyzją. Na pewno obecność dwóch różnych wielkościowo modeli, pozytywnie wpłynęłaby na popularność serii urządzeń od Google. W dodatku Chiny to coraz ważniejszy rynek dla Androida.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona