Ważne

Krótko: Czy Huawei stworzy nowego Nexusa?

Ostatnia generacja Nexusów została zaprezentowana światu 15 października 2014 roku. Wówczas poznaliśmy pierwszy phablet w historii serii, a także 9 calowy tablet. Jednak im bliżej premiery nowych urządzeń, tym więcej będzie się pojawiało o nich informacji.

Według ostatnich plotek Google raczej zdecyduje się na wypuszczenie aż dwóch smartfonów serii Nexus, co wydaje się być dosyć niewiarygodne. Prawdopodobnie będą dwa modele, różniące się się zarówno przekątną ekranu, jak i ceną. Nie wolno przecież zapominać, że nie każdy chce mieć tabletofon. Uważam, że byłaby to bardzo dobra decyzja firmy z Mountain View.

Warto wspomnieć także o innych doniesieniach. Produkcją droższego fonbletu klasy premium zapewne zajmie się LG, który jest dobrze wspominany przez fanów Nexusów. Natomiast produkcją tańszego i mniejszego wariantu miałby zająć się jeden z chińskich producentów. Spośród wszystkich firm, największe szanse ma Huawei. W końcu jest to gigant rynku mobilnego i ze swoim zapleczem, mógłby stworzyć ciekawy smartfon dla Google’a. Oby był to kompaktowy telefon o bardzo dobrych parametrach.

Według mnie powierzenie LG oraz Huawei produkcji nowych Nexusów, byłoby dobrą decyzją. Na pewno obecność dwóch różnych wielkościowo modeli, pozytywnie wpłynęłaby na popularność serii urządzeń od Google. W dodatku Chiny to coraz ważniejszy rynek dla Androida.

Komentarze

 • disqupa

  “fonbletu” – to błąd czy specjalnie tak ?

 • Glee

  Dla mnie najładniejsze Nexusy to z serii 2013 – mam tablet, ale nad telefonem się nadal zachwycam, jakie piękności mogą istnieć .

  • Lawstorant

   Że niby N5 jest ładniejszy od N4?

   • dafuq

    N4 jest najładniejszym z Nexusów.

   • Glee

    Dla mnie tak – w N4 nie podobają mi się olecki. Jeżeli piątka ma takie plecy jak N7 2013 to dla mnie o wiele lepiej wyglądają matowe niż takie kryształki.

 • MarSen

  Ja tam bym wolał, żeby małego zrobił Xiaomi, duży jak najbardziej od LG. No i cena. Niech to nie będzie znowu zaporowa (Nexusy zawsze były tanie moim zdaniem, aż do 6). Chyba, że zrobią jeden drogi i jeden tańszy (tylko też niech będzie miał jak to na Nexusa przystało konkretną specyfikację pomijając ekran i tego typu rzeczy).

  • Lawstorant

   Nie, Nexusy były tanie od N7 2012 do N5. Wcześniej ceny były tak samo wysokie albo tylko trochę niższe.

   • MarSen

    To powiem inaczej: Mnie cena N4 i N5 satysfakcjonowała bardzo i jakby pod koniec tego roku wyszedł kolejny Nexus w tej cenie to najprawdopodobniej zawitałby u mnie w kieszeni. Swojego N4 kupiłem kilka tyg. przed premierą N5. Trochę żałowałem, bo mogłem mieć N5 w tej cenie, ale to szczegół. N6 okazał się w porównaniu do nich drogi. Nie zagłębiałem się, ale myślę, że poważnie bym się zastanowił jakbym miał kupować N6 to czy nie lepiej byłoby dołożyć do Note 4 na przykład.

 • dafuq

  Nexus 6 jest po prostu olbrzymią patelnią. Mam ręce koszykarza i nawet ja nie potrafię ogarnąś tego palcami od jednej ręki.

 • siri

  Baju baju

 • Edek

  Super info. Google zawesze Nexusami kształtowało rynek tchnienie życia np w segment 4 cali byłoby jak najbardziej porządane. Prosty, mały telefon o nienajgorszych parametrach.

 • fajna

  …będzie kosztował 10000000 i nie będzie można normalnie kupić go w naszym zielonym kraju…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona